Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.01.2023

Madden NFL 23 hayranları, EA'nın istemeden de olsa büyük miktarda oyuncu kayıt verisini silmesi nedeniyle oldukça öfkeli. EA, oyuncularını bir şekilde rahatsız etmesiyle ünlüdür. Belki de bir geliştirici kovulduğu ya da bir oyun iptal edildiği içindir. Belki de katılımcılara kötü bir tat veren çok iğrenç bir iş tekniği vardır. Dolu oyunların bile zaman zaman milyonlarca kullanıcıyı korkutan korkunç lansmanlara sahip olduğu bilinmektedir. Her ne kadar bu özelliklerin hiçbiri EA'ya özgü olmasa da, firma bunların hepsini tekrar tekrar yapıyor ve birkaç başarılı oyuna sahip olmasına rağmen oyuncular tarafından genellikle nefret ediliyor.

Madden NFL 23 kayıt dosyaları yanlışlıkla gitti

Şirketin son hatası da kimseyi ikna edecek gibi görünmüyor. EA açıklamasına göre, 28 Aralık Çarşamba günü TSİ 14:45 ile 29 Aralık Perşembe günü TSİ 12:45 arasında Madden NFL 23'ün Franchise moduna girmeye çalışan oyuncular, bu mod için kaydettikleri verileri kaybetti. Bu süre zarfında, veri depolama ile ilgili bir sorun yaşandı ve bu da kayıtlı oyunların zarar görmesine neden oldu ve EA sorunu çözmek için çalışıyor. EA, tüm kayıtların geri yüklenmeyeceğini belirtti. Gerçekte, insanların çoğunluğunun şanssız olduğunu görmek mümkün. Ekip, liglerin sadece %40'ının geri yükleneceğini öngörse de, önümüzdeki hafta boyunca hayranlarını bilgilendirecek. Reddit'teki kullanıcılar oldukça önemli olan bu sorun karşısında öfkelerini dile getirdiler. Bazıları Madden'ın bir bütün olarak çökmesinden şikayetçi. Diğerleri milyarlarca dolar kazanan dev bir şirketin nasıl bu kadar vahim hata yaptığını merak etti. Daha fazlası da liglerinin çöküşünden şikayetçi.

Söylemeye gerek yok, bu gerçekten korkunç. Umarız, EA bu süre zarfında kayıt verilerini kaybeden kişilerin zararlarını telafi etmek için yol bulur. Ancak bunun bir önemi olmaması da muhtemel. Oyuncuların bu aktivitelere ayırdıkları zaman göz önüne alalım. Bu durum da Madden NFL 24'ü olmasa bile oyunun kalan ömrünün kısalması için yeterli olacaktır.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.