Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.01.2023

Açıklamalara bakacak olursak, Diablo 4 çıkış tarihi ile ilgili bir sorun olması muhtemel. 2023'ün merakla beklenen video oyunlarından biri, yaklaşık on yıllık Diablo 3'ün ardından gelen Diablo 4. Microsoft'un Activision'ı satın alma işlemini tamamlamayı planladığı bu yılın ilerleyen zamanlarında, serinin dönüş yapması planlanıyor. Ancak FTC'nin satın alma işlemini durdurmayı amaçlayan antitröst şikayetinin tüm sürecin gecikmesine sebep olması mümkün. Her iki durumda da Activision, işlem sonuçlanana kadar her zamanki gibi devam edecek. Bu da Diablo 4'ü oyuncuları ve hissedarları memnun edecek şekilde piyasaya sürmek anlamına geliyor.

Diablo 4 çıkış tarihi ile ilgili nasıl bir sorun var?

Bir ResetEra kullanıcısı olan Horns, Diablo 4 hayranlarını üzecek bazı gerçekleri anlatmaya başladı. Horns, bu hafta başındaki Developer Direct etkinliğinde Tango Gameworks'ün Hi-Fi Rush'ının gölge düşürme sürümünün yayınlanacağını doğru bir şekilde tahmin etti. Hi-Fi Rush'ın etkinliğe katılacak olsa da, bildiğimiz kadarıyla kimse o gün yayınlanacağını gerçekten belirtmedi. Bunu söyledikten sonra Horns, Redfall'un her ikisi de kötü durumda olmasına rağmen Starfield'dan daha iyi durumda olduğu gibi daha fazla ayrıntı paylaşmaya başladı. Diablo 4 de aynı şekilde sıkıntılı durumda. Bu yüzden, çıkış tarihi olan 6 Haziran tarihi şüpheli geliyor. Halen 6 Haziran'da çıkacak gibi duruyor. Fakat durumu göz önüne aldığımızda bu tarihin değişmesi muhtemel geliyor.

"Kaba" formda olduğu gerçeği dışında, sorunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ancak Activision son zamanlarda yayınladığı oyunlarda sorun yaşıyor. Call of Duty'nin ekonomik başarısına rağmen, son oyunlar bir dizi ciddi aksaklıktan ve ürünlerin gelişimini gerçekten engelleyen bariz sorunlardan muzdaripti. Microsoft'un satın alınmasının Activision'a bu oyunları daha fazla erteleme esnekliği sağlayıp sağlamayacağına bakılmaksızın, Diablo 4 için seçimlerin Microsoft olmadan yapılması gerekecek. Diablo 4 çıkış tarihi ile ilgili sorun bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.