Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.01.2023

Quantic Dream'e göre bir macera oyunu olan Detroit Become Human, PC üzerinde 2,5 milyon kopya sattı. Detroit Become Human'ın piyasaya sürülmesinden bu yana bu kilometre taşına ulaşmak üç yıl sürdü. Ekibin üç klasik PC oyununun 2022'de 2021'dekinden çok daha fazla sattığını da belirtmek gerekir. Dolayısıyla Heavy Rain, Beyond Two Souls ve Detroit Become Human'ın PC satışları 2022'de arttı.

Detroit Become Human PC üzerinde 2,5 milyon satması 3 yıl sürdü

Quantic Dream, "2022 QUANTIC DREAM için olağanüstü bir yıl oldu. Üç tarihi PC oyunumuzun satışlarında 2021'e kıyasla önemli bir artış elde ettik; bu, önceki üç yılda kaydedilen mükemmel satış sonuçlarının üzerine inşa edilen alışılmadık bir olgudur. Detroit Become Human'ın yanı sıra Heavy Rain ve Beyond Two Souls'un devam eden başarısı, bu oyunların kalitesinden, PC oyuncuları için kalıcı çekiciliklerinden ve Yayıncılık ekibimizin kapsamlı ve uzun vadeli çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Eserlerimizi daha geniş ve daha genç bir kitleye ve tüm kıtalarda tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. 2022'nin sonunda, bu üç oyun için rekor düzeyde 'istek listesi' gördük ve bu da bize aynı derecede olağanüstü bir 2023 için umut veriyor." dedi.

Detroit Become Human, PC üzerinde geç de olsa bir kilometre taşını devirmeyi başardı. Umarız ki, bu başarısı 2023 yılında da olduğu gibi devam eder. Bu sayede, bizlere daha yeni ve iyi oyunlar getirirler. Biz de, ağzımızın suyu aka aka oynarız tabii ki. Fakat, Detroit Become Human PC üzerinde 2,5 milyon satmış olsa da, başka gelişmeler de var. Şimdi, bu gelişmelerden de bahsedelim.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.