Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.01.2023

Destiny 2 hakkında birkaç hafta önce ortaya çıkan üyelik söylentisinin yalan olduğu nihayet kanıtlandı. Bungie'nin çok sevilen birinci şahıs nişancı oyununa bir tür abonelik hizmeti entegre etmeyi düşündüğünü öne süren yeni bir rapor 2022'nin bitiminden önce ortaya çıktı. Bazı hayranlar bunun oyunun geleceği için ne anlama geldiğini sorgularken, diğerleri sızıntının doğruluğunu sorguladı. Şimdi öğrendiğimize göre, söylentinin kendisi bazı meraklılar tarafından takipçilerine yapılan bir şakadan başka bir şey değildi.

Destiny 2 üyelik söylentileri hakkında açıklama geldi

İddianın kaynağı olan veri madencisinden gelen yeni bir açıklamaya göre, Destiny 2 abonelik hizmeti hakkındaki söylenti yanlıştı. Bu sızdırıcı, daha önce Destiny 2 dosyalarında keşfedilen doğru bilgileri ifşa etmenin aksine, her şeyin bir aldatmaca olduğunu kabul etti. Yine de, yanlış hikaye bu kadar büyük bir takipçi kitlesi kazandığında pişmanlıklarını ifade etmek için Discord'da bir mesaj göndermeyi seçtiler.

Veri madencisi Discord'a yazdığı mesajda, "Bunun devam etmesine izin verecektik. Ancak gerçekten büyüdüğü ve insanlar sunucu dışında gerçekten endişelendiği için, resmi olarak özür dilemek ve herkesi trollediğimizi kabul etmek istedik. Bu muhtemelen pek çok insanı kızdıracak. Ancak tüm bunlar kötü niyetle yapılmamıştı." dedi.

Destiny 2'nin yakın zamanda herhangi bir abonelik modeli uygulamaya çalışmayacağı hayranlar için kesinlikle iyi bir haber olsa da, bu durumun ilk etapta nasıl ortaya çıktığını görmek hala garip. Genel olarak bu olay, sızıntı ve söylentilere dikkat etmek gerektiğini gösteriyor. Yani, ilgili geliştirici veya yayıncı tarafından onaylanması şart. O zamana kadar son derece dikkatli bir şekilde ele almak gerektiğini hatırlatmaktadır.

Bu olaydan da anlayacağımız üzere, her söylentiye inanmamakta fayda var. Özellikle de, şu günlerde çok fazla söylenti ortaya çıkıyor. Bu yüzden, her söylentiye inanmamak gerek. Yoksa, sonuç gördüğümüz gibi olabiliyor.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.