Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 11.01.2023

Dead Space Remake, bildiğiniz üzere 27 Ocak 2023 tarihinde çıkış yapacak. Oyuna başlamak için iyice sabırsızlanan birçok oyuncu olduğunu biliyoruz. Sonuçta, çıktığı döneme damga vurmayı başarmış bir oyun söz konusu. Günümüz teknolojisiyle elden geçti ve şimdi de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Siz de, merakla beklenen Dead Space Remake'e başlamak istiyorsanız, söyleyeceklerimiz var. Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler yazımızda, başlamadan önce bilmeniz gerekenlerden bahsettik. Şimdi, bu tavsiyelerimize göz gezdirmenizde fayda olacaktır.

Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler

Şimdi, bu sözünü verdiğimiz tavsiyelerimizden bahsedelim.

Radarınızı kullanın

Radarınız ekranın sol alt köşesinde yer alır ve düşmanları, eşyaları ve güç düğümlerini bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca yakındaki düşmanların sağlığını da gösterecektir. Bu yüzden gözünüzün üzerinde olduğundan emin olun.

Silahlarınızı yükseltin

Olmazsa olmaz Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler arasında silahlarınız var. Güç düğümlerini silahlarınızı yükseltmek için kullanmak mümkündür. Bu yüzden mümkün olduğunca çok bulduğunuzdan emin olun. Silahlarınızı yükseltmek ateş güçlerini artıracak ve düşmanlara karşı daha etkili hale getirecektir. Silahlarınızı yükseltmek için güç düğümleri bulmanız ve bunları bir tezgahta kullanmanız gerekir. İhtiyacınız yoksa güç düğümlerini para karşılığında da satabilirsiniz.

Durağanlık kullanın

Stasis, düşmanları yavaşlatmanızı ve bulmacaları çözmenizi sağlayan güçlü bir araçtır. Oyun boyunca stasis modülünüze güç sağlamak için kullanabileceğiniz stasis paketleri bulacaksınız. Düşmanları yavaşlatmak ve öldürmeyi kolaylaştırmak için üzerlerinde staz kullanın. Bulmacaları çözmek veya yeni alanlara ulaşmak için nesneler üzerinde de stasis kullanabilirsiniz.

Envanterinizi düzenli tutun

Envanterinizi düzenli tutmak, kesinlikle önemli Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler arasında yer alıyor. Oyun boyunca pek çok eşya ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden envanterinizi düzenli tuttuğunuzdan emin olun, böylece ihtiyacınız olan eşyalara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Envanterinizi öğe türüne göre sıralayabilirsiniz ve öğeleri hızlı bir şekilde donatabilirsiniz veya kullanabilirsiniz.

Keşfedin

Oyun gizli öğeler ve sırlarla doludur, bu nedenle her alanı iyice keşfettiğinizden emin olun. Oyun boyunca hikaye hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak eşyalar, güç düğümleri ve günlükler bulacaksınız.

Mühimmatınız konusunda stratejik olun

Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler arasında bahsetmemiz şart olan bir şey de mühimmat. Bazı düşmanları devirmek için belli silahlar veya taktikler gerekir. Bu nedenle doğru silahları kullandığınızdan ve cephanenizi koruduğunuzdan emin olun. Oyunda birden fazla silah türü var ve her biri farklı durumlarda etkili olacak. Düşmanları verimli bir şekilde alt etmek için iş için doğru silaha geçmek önemlidir.

Sağlığınızı yönetin

Sağlığınıza dikkat edin ve gerektiğinde Med Paketlerini veya kaydetme istasyonlarını kullanın. Her zaman sağlık paketleriniz olduğundan emin olun ve sağlığınız azaldığında bunları kullanın. Ayrıca oyunu sık sık kaydedin.

En yüksek zorluk ayarında oynayın

Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler listemizin en önemli tavsiyelerinden birine geldik. En yüksek zorluk ayarında oynamak oyunu daha zorlu hale getirecektir, ancak aynı zamanda daha ödüllendirici hale getirecektir. Daha yüksek zorluk seviyelerinde, düşmanları öldürmek daha zor olacak ve kaynaklar daha kıt olacak, bu nedenle oyun tarzınızda daha stratejik olmanız gerekecek.

Oyunun atmosferinin ve hikayesinin tadını çıkarın ve kendinizi kaptırın

Oyun yoğun bir atmosfere ve ilgi çekici bir hikayeye sahiptir. Ishimura uzay gemisinde neler olduğunu ve nekromorfların neden ortaya çıktığını keşfetmek için zaman ayırın. Ayrıntılara, günlüklere ve sesli günlüklere dikkat edin, bunlar oyunun hikayesini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Umarız ki, şimdiye kadar vermiş olduğumuz tavsiyeler işe yarar. Bu sayede, oyuna başladığınızda siz de fazlasıyla eğlenebilirsiniz. Dahası, oyundan olacak en iyi verimi de elde edebilirsiniz. Sonuçta, eğlenmek için oynuyoruz ve olabildiğince verim almak şart. Şimdi, gözümüz 27 Ocak 2023 tarihinde ve çıkacak olan Remake sürümde.

Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler dışında ne var?

Sitemiz üzerinde ayrıca Dead Space Remake ve orijinal sürümlerinin grafikleri karşılaştırması haberimiz var. Oyunun yeni sürümünde nasıl bir ilerleme var, görebilirsiniz. Bunun dışında, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımız da var. Günümüzün en çok beklenen oyunlarından bir tanesi. Durum böyle olunca da, sisteminizi kontrol etmekte fayda olacaktır diye düşünüyoruz.

Dahası, STALKER 2 Heart of Chornobyl sistem gereksinimleri yazımız da faydalı olacaktır. Çünkü, Stalker 2 de günümüzün en çok merak edilen oyunlarından biri. RPG oyunları arasında damga vurmayı başarmış bir seri. Sonunda, yeni bir oyunu geliyor. Gerçekten merakla bekliyoruz. Bir de, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom çıkış tarihi yazımız var. Kesinlikle pişman etmeyeceğini düşündüğümüz bir oyun kendisi. Sonuçta, bugüne kadar çıkış yapan kaç The Legend of Zelda oyunu pişman etti ki?

Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler ne işe yarar?

Oyunun çıkmasına gerçekten çok bir şey kalmadı. Yaklaşık 2 hafta gibi bir süre söz konusu. Dahası, oyun çıktıktan sonra bile oyuna başlayacak çok kişi olacaktır. Durum böyle olunca da, insan bir tavsiye arıyor. Sonuçta, zor ve korkunç dakikalarla dolu bir oyun. Bu rehber yazımız da, tam olarak bu işe yarar. Oyuna başlamadan önce, kesinlikle bilmeniz gereken şeyleri anlattık.

Dead Space Remake ipuçları ve tavsiyeler ile ne yapmalıyız?

Oyuna başlamadan önce göz gezdirmekte fayda var. Başlık başlık aklınıza kazıyın. Sonra da, oyuna başlayınca, bütün bahsettiklerimize dikkat edin. Bu sayede, oyundan olabildiğince tam bir verim alabilirsiniz. Oyunun tadını doya doya çıkarırsınız. Sonuçta, oyunu bu yüzden oynuyoruz, değil mi?

Dead Space Remake nedir?

Dead Space, bir hayatta kalma-korku oyunu. Motive Studio ve Electronic Arts imzası taşıyor. PlayStation 5, Windows ve Xbox Series X/S için 27 Ocak 2023'te çıkış yapacak. EA Redwood Shores tarafından yaratılan aynı adlı 2008 oyununun yeniden yapımıdır. Dead Space 3'ün 2013'te piyasaya sürülmesinden sonra, bu Dead Space serisinin ilk girişidir.

Oyun, orijinaliyle aynı temel hikayeyi koruyor. Hikaye, 26. yüzyılda geçmekte olup, çalışmayı durdurmuş devasa bir gezegen madenciliği gemisi olan USG Ishimura'ya gönderilen bir onarım gemisindeki mürettebatın üyesi olan mühendis Isaac Clarke'a odaklanmaktadır. Geminin mürettebatı, geminin sağlık subayı ve Isaac'in kız arkadaşı Nicole Brennan tarafından gönderilen bir yardım çağrısına yanıt verirken mutasyona uğramış insan cesetlerinin saldırısına uğrar. Isaac, kalan mürettebat arkadaşlarını kurtarmaya ve Ishimura'nın ölümüyle ilgili gerçeği ortaya çıkarmaya çalışırken kendi başının çaresine bakmak zorunda kalır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.