Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.01.2023

En son Dead Space Remake'te yeni keşfedilen bir easter egg, farklı bir Dead Space oyununun geri dönüşü hakkında bir ipucu verdi. GameSpot, oyunun New Game Plus özelliğinin yeni metin günlükleri eklediğini buldu. Ayrıca bunlardan birinin ilk Dead Space 2'nin ortamını tanımladığını bildirdi. Sıradaki bilgilerde New Game Plus modu spoilerları bulunmaktadır. Çünkü, şimdi Dead Space 2 Remake için ipucu hakkında bilgi vereceğiz. New Game Plus moduna başlamaya hazırlanırken, oyuncular birkaç adet günlük metni elde ediyor. Bu günlük metinleri bir sohbetten çok iki karakter arasındaki e-posta alışverişine benziyor. Kahramanlar bir sonraki yıl gerçekleşecek potansiyel "hizmet dışı bırakma" olayını tartışıyor ve sonuç olarak alternatif kariyer olanakları arıyorlar.

Dead Space 2 Remake için ipucu, Dead Space Remake New Game Plus'ta

Söylem konu dışına çıktığında Sprawl tarafından istihdam edilebileceklerini iddia ediyorlar. Sprawl, Dead Space meraklılarına tanıdık gelecektir. Dead Space 2'nin Sprawl'ı, Titan İstasyonu olarak da bilinen bir yer. USG Ishimura'nın felaketinden üç yıl sonra Issac Clarke, Satürn'ün uydularından biri olan Titan'ın kalan birkaç parçasındaki bir uzay istasyonu olan Sprawl'a varır. Bu, Dead Space 2'deki olaylardan birinin odak noktasıdır.

Bu hiçbir şeye işaret etmese bile, Dead Space 2'nin yeniden yapımının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini belirlemek için yine de not edilmesi önemlidir. Dead Space'in yakın zamanda piyasaya sürülmesi nedeniyle yeniden yapım ateşi şu anda her yeri sarmış durumda. Oyunun ilk Metacritic puanı, inceleme ambargosu yayınlanmadan birkaç saat önce kaldırıldığında 100 üzerinden 90 idi, hala mükemmel. Heyecan nedeniyle birçok oyuncu senaryo modunu çoktan tamamladı ve New Game Plus'a geçiş yaptı.

Dead Space oyununun en yeni sürümü The New Game Plus. Bu yeni modda, oyunu bitirirken kazandığınız tüm silahlar, kıyafetler ve yükseltmelerle oyuna devam edersiniz. Ayrıca daha önce kazandığınız tüm kredilerinizi de taşıyorsunuz. Game Plus'a başlamadan önce 50.000 Credit, 10  Power Node, güncel metin günlüklerine ve gelişmiş Soldier RIG'e erişim kazanırsınız. Oyunu bitiren ve şu anda Game Plus'a abone olan birçok sadık oyuncu olağandışı bir şey fark etti ve bunu çevrimiçi olarak paylaştı.

Dead Space remake'in "gizli sonu" en son dikkat çeken şey oldu. Ancak bu gizli sona erişim için Game Plus oynamak gerekiyor. Ayrıca Game Plus, daha fazla silahın kilidini açıyor. Ayrıca, daha önce kazandığınız parayı cüzdanınızda tutmanıza olanak tanıyor. Ancak, Stasis ve Kinesis'in Game Plus'ta yeniden kazanılması gerekiyor. Game Plus seçeneğini oynamayı planlamıyorsanız, Dead Space remake için alternatif son artık mevcut. Haberimiz içerisinde, oyunun sonu var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.