Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 23.04.2023

Tuhaf silahlar olmadan, bu bir Dead Island oyunu olmazdı. Ve ne mutlu ki, Dambuster hayal kırıklığına uğratmadı. Çünkü Dead Island 2 bazı delicesine orijinal yakın dövüş ve menzilli silahlar içeriyor. Bunları ele geçirmek de genellikle kolay ve fazla çaba gerektirmez. Fakat, hangileri en iyisi? Şimdi, Dead Island 2 en iyi silahlar yazımız içerisinde, en iyi yakın dövül ve menzilli silahlardan bahsedeceğiz. Hatta, lafı uzatmadan, detaylara geçelim.

Dead Island 2 en iyi silahlar - menzilli ve yakın dövüş silahları

  1. Bo Staff
  2. Brass Knuckles
  3. Emma’s Wrath
  4. Wildstyle
  5. Contagious Weapons
  6. Big Shot
  7. Revolvers
  8. Electrified Officer’s Sword

 

Dead Island 2 en iyi silahlar seçimlerimizin sebepleri

Şimdi, bu seçimleri neden yaptığımızdan da bir bahsedelim.

Bo Staff

Dead Island 2 en iyi silahlar listemizin ilk silahı ile başlayalım. Bo Staff oyunun en güçlü silah türüdür. Bu jilet gibi keskin ve hassas silahlar, bir zombiyi tamamen yok edebilecek yan darbeler ve spam darbelerle sürekli olarak kullanılabilirler. Ayrıca keskin, ölümcül bir yumruk da verirler.

Oyun boyunca bazı heyecan verici animasyonlarla birlikte gelirler, koleksiyonunuzu sürekli genişletmenize ve onlara ek modlar ve avantajlar sağlamanıza olanak tanır. Cephaneliğinizin çok önemli bir bileşeni olmalılar.

Brass Knuckles

Brass Knuckles, bir önceki gibi bir yakın dövüş silahı. Hiçbir şey bunlarla bir zombinin etini koparmak kadar zevkli olamaz. Onlara elemental hasar verirseniz, oyundaki diğer silahlardan daha fazla eğlenebilirsiniz. Oyundaki en hızlı silahlardır, ancak büyük, geniş taramaları nedeniyle bazı bıçakların yaptığı gibi acı çekmezler.

Emma’s Wrath

Dead Island 2 en iyi silahlar listemizin önemli bir ögesi de Emma's Wrath. Emma’s Wrath, hikayeyi bitirdikten sonra kilidi açılabilen büyük, buldozer gibi bir balyozdur. Ana hikaye boyunca elde edebileceğiniz ilk efsanevi silahlardan biridir ve kuvvet ve travma bonusları nedeniyle zombileri fırlatma konusunda önemli bir şansa sahiptir. Counter veya skull stomp yaptığınızda, Overkill perk'i sayesinde silah mini bir pompalı tüfek ateşine bile sahiptir. Elde etmek fazla çaba gerektirmese de Emma’s Wrath'ın potansiyelini görmezden gelmemelisiniz.

Wildstyle

" The Art of War" yan görevi bu itfaiyeci baltasını alabileceğiniz yerdir. Alevleri ve tıkanma noktalarını tamamen kapatma ve düşman sürülerini ortadan kaldırma gücü ile oyundaki en havalı silahlardan biridir. Bu işlevsellik sayesinde onu çok fazla sallamak veya tamir etmek konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacak. Çünkü yanmanın işini yapmasına izin verebilirsiniz.

Contagious Weapons

Dead Island 2 en iyi silahlar arasında bu sefer tek bir silah değil, bir kategori var. Bulaşıcı silahlar (Contagious Weapons), kendi başlarına bir silah türü olmasalar bile oldukça kullanışlıdır. Bu avantaj sayesinde, element etkileri zombiler arasında yayılarak düşmanlarınıza ücretsiz hasar dalgası verebilir. Herhangi bir silahtaki bu özellik, mermi ve dayanıklılığın her ikisi de değerli kaynaklar olduğundan, paranızın bir kısmını tasarruf etmenin mükemmel bir yolu olabilir. Yalnızca 100 ağır saldırı vuruşu gerektiğinden, bu özelliği kazanmak da oldukça basittir.

Big Shot

The Big Shot, tıpkı Emma's Wrath gibi oyundaki hiçbir şeye benzemez. Bu işaret fişeği tabancası, üçlü gruplar halinde ateşlendiğinde patlayarak tüm odaları, koridorları ve kapalı alanları güçlü bir patlamayla temizleyen kundaklama yetenekleri ile yüklüdür. "It's Not Your Fault" yan görevi ile açılabilen Big Shot, bir geçidi temizlemeniz veya insan kalabalığından kaçmanız gerektiğinde kullanışlıdır. Boss'lara ve Apex zombilere karşı genel hasar açısından o kadar da harika değil. Ancak kalabalık kontrolü için daha iyi olan çok fazla seçenek yok.

Revolvers

Revolver bir başka iyi seçenektir. Bosslar ve Apex Dead Island 2 zombi türleri için oldukça güçlü ve önemli hasar vericiler olabilirler, özellikle oyunun ilerleyen bölümlerinde. Big Shot gibi yukarıda bahsedilen efsanevi, türünün tek örneği silahlardan daha az güçlü olsalar da, yine de keşif yaparken dikkat etmeye değerdirler. Bir yakın dövüş silahının sağlayabileceğinden biraz daha fazla menzile ve isabete sahip bir silaha ne zaman ihtiyaç duyacağınızı asla bilemezsiniz.

Electrified Officer’s Sword

Electrified Officer’s Sword Dead Island 2 en iyi silahlar listemizin son silahı. Beverly Hills'in "The Clean And Snatch" görevinde açılabilen bu silah, erken aşamada harika bir seçimdir. Dead Island 2'nin kılıçları genel olarak oldukça güçlüdür ve oyunun başlarında elemental hasarınız çoğunlukla yıldırımla sınırlı olacaktır, bu da oyunun Curveball'ları ve bol miktarda su ile bazı harika komboların önünü açar. Oyun ortası için sağlam bir seçenektir, ancak daha sonra o kadar iyi durmaz.

Dead Island 2 en iyi silahlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Dead Island 2 en iyi silahlar yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.