Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.01.2023

Cyberpunk 2077 için Phantom Liberty DLC büyüklüğü devasa olacak gibi. CD Projekt Red'in hırsı yeni bir şey değil. Hatta bazen kendine zarar veriyor. Ancak efsane derecede büyük ölçekte işler üretiyor. İsteğe bağlı yan görevleri, DLC'leri ve diğer içerikleri hesaba kattığınızda, The Witcher 3'ün ana hikayesi yüzlerce saate kadar uzuyor. Aynı şey Cyberpunk 2077 için de geçerli. Her iki oyun da son derece geniş kapsamlı. Oyunun daha az coşkulu karşılanmasına rağmen, Cyberpunk 2077 yine de oyunculara eğlenebilecekleri bir ton içerik vermeyi başardı. Dahası, DLC'nin de bu tür bir içerikten mahrum kalmayacağı anlaşılıyor.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty büyüklüğü ne kadar olacak?

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty, aktör Idris Elba'nın da yer alacağı oyuna yeni bir eklenti olarak CD Projekt Red tarafından The Game Awards 2022'de ilk kez ortaya çıktı. Hayranların bu oyun için oldukça hevesli olduğu açık. CD Projekt Red'in son yorumları da bu heyecanı körüklemekten başka bir işe yaramadı. CD Projekt Red IR Müdürü Marek Bugdo, Polonya dergisi Parkiet'e verdiği son röportajda Phantom Liberty genişlemesinin "stüdyo tarihindeki en büyük eklenti" olacağını söyledi. Bu haberi WCCFTech keşfetti. Daha sonra CDPR, bunun içerik hacminden ziyade DLC'nin bütçesine atıfta bulunduğunu açıkladı. Ancak yine de iyiye işaret ediyor. Keanu Reeves ve Idris Elba'nın oyuna dahil edilmesi şüphesiz CDPR'a oldukça pahalıya mal oldu. Ancak oyundaki materyalin de oldukça pahalıya mal olduğunu varsaymak da doğru.

The Witcher 3 için gerçekten önemli birkaç DLC, muhtemelen o sırada piyasaya sürdükleri bazı oyunlardan daha iyiydi. Bunlar aynı zamanda oldukça uzun olan mükemmel hikayelerdi, bu yüzden paranızın karşılığında çok fazla kitap aldınız. Hayranların umut edebileceği tek şey Cyberpunk 2077 Phantom Liberty'nin de aynı şeyi yapması. Cyberpunk 2077 Phantom Liberty büyüklüğü bir yana, başka gelişmeler de var.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.