Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.01.2023

Call of Duty serisinin ilk battle royale modu olan Blackout Warzone 2 için geri dönüyor gibi duruyor. Dördüncü Call of Duty oyunu Black Ops, öncekilerden oldukça farklıydı. Black Ops 3'ün kahraman nişancı modeli devam etti. Ancak oyun, gelişmiş manevra kabiliyetini de ortadan kaldırdı. Oyunun geçmişinin bir noktasında olmasına rağmen, hikaye oyundan tamamen çıktı. Blackout battle royale modu belki de en dikkat çekici eklentisiydi. Bu mod, o zamanlar nispeten yeni olan bir tür için ilginç bir girişimdi. Ancak birkaç nedenden dolayı tutmadı. Call of Duty Black Ops 4 nispeten hızlı bir şekilde çok sayıda oyuncu kaybetti. Blackout çok fazla destek görmedi. Rakipler daha zengin bir deneyim geliştirme konusunda daha iyi olunca, işler sarpa sardı.

Call of Duty Warzone 2 Blackout geri mi dönüyor?

Bu durum Infinity Ward'ı büyük bir hit olan ve şimdiye kadar en çok oynanan battle royale oyunlarından biri olan Call of Duty Warzone'u geliştirmeye itti. Activision'ın şu anda ne görmek istediklerini öğrenmek için hayranlarıyla anket yaptığı bildiriliyor. Anket sorularından birinde hayranlara yaklaşan büyük Call of Duty Warzone güncellemesinde hangi haritayı görmeyi tercih ettikleri sorusu geldi. Seçenekler arasında orijinal Verdansk haritası, Verdansk '84, Caldera ve Blackout haritası yer aldı. Bunu bir olasılık olarak görmek bile ilgi çekici. Çünkü Blackout daha büyük bir kült takipçiye sahip ve ayrıca tamamen farklı bir geliştiricinin eseri. Yine de Warzone mekanikleri Blackout haritasını güzel bir şekilde tamamlayacaktır.

Açıkçası, bu sadece bir anket olduğu için, sonuç olarak hiçbir şey gerçekleşmeyecek. Yine de, stüdyonun bunu bir ankete dahil etmeyi düşünmesi ilgi çekicidir, çünkü etrafta çok fazla atılmıştır. Gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini göreceğiz, ancak yakında başka bir Warzone haritasının ekleneceği açık. Call of Duty Warzone 2 Blackout haritasının gelme ihtimali bir yana, şimdi farklı tavsiyelerimiz de var.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.