Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 07.11.2022

Call of Duty Modern Warfare 2 ile serinin temel kozmetik öğelerinden biri olan ve tüm silahlarınızla uyumlu çalışan Gold Camo geri dönüyor. Modern Warfare 2 çok oyunculu modunda belirli bir ateşli silahı ne kadar sık kullandığınızı diğer oyunculara göstermek için bu silah görünümünü uygulayabilirsiniz. Bunun nedeni, her kamuflajın öğütülmenizi gerektirmesidir; çeşitli şekillerde de olsa her zaman düşmanları öldürmeyi içerir. Bu özel kamuflajı elde edebilmeniz için çok sayıda oyun oynamanız gerekir. Modern Warfare 2'de gösterişli görünümü nasıl kazanacağınıza dair bir açıklama ve bazı tavsiyeleri bir araya getirdik. Çünkü oyunda yeniyseniz, altın kamuflajın kilidini açmak için ne yapmanız gerektiğini anlamanız bile biraz zaman alması mümkün.

Call of Duty Modern Warfare 2 Gold Camo nasıl açılır?

Şimdi, kamuflajlarla ilgili bilmeniz gereken her şeyi anlatarak detaylandıracağız. Tabii, bunun için önce Camo ile ilgili bilgi vermemiz gerek.

Camo nedir?

Özünde kamuflaj, takılar ve çıkartmalar gibi diğer estetik aksesuarlarla birlikte silahlarınızın görünümünü değiştirmenize olanak tanıyan bir silah kaplamasıdır. Bu yalnızca estetik bir ayarlamadır. Size herhangi bir oyun avantajı sağlamaz.

Modern Warfare 2'de her silah için dört Base Camos ve dört Completionist Camos bulunmaktadır. Tamamlayıcı kamuflajlar her zaman aynı stilde olur. Ancak kullandığınız silaha özgüdür. Fakat Temel Kamuflajlar yalnızca bir silahta olur. Ayrıca, daha sonra istediğiniz tüfekle kullanılabilen dört farklı görünümdür.

Örneğin Scales, M4 için orijinal Temel Kamuflajdır. Kilidini açtıktan sonra M4'ünüzde veya başka bir saldırı silahında, pompalı tüfekte vb. kullanabilirsiniz. Ancak, bu tabancayı yalnızca bir M4 Tamamlayıcı Kamuflajı açarsanız kullanabilirsiniz.

Altın Kamuflaj, bu arada herhangi bir silahla açılabilen ilk tamamlayıcı kamuflajdır. Adından da anlaşılacağı gibi, tüfeğinize altın bir görünüm kazandırarak savaş alanında öne çıkmasını sağlayacaktır. Ancak bunu kullanabilmeniz için birkaç engeli aşmanız gerekecek.

Gold Camo nasıl açılır?

Modern Warfare 2'de kamuflajı kullanabilmek için önce kilidini açmanız gerekir. Temel Kamuflajların kilidini açmak için gerekli silahı yaratıcı şekillerde kullanarak düşmanların yenilmesi gerekir. Örneğin, Desert Hybrid, 50 düşman daha öldürmek için dürbününü kullanmanızı isterken, Scales kamuflajı M4 ile 50 düşman öldürmenizi ister.

Bu özel görevlerin kilidini açmanın ilk adımı, kullanacağınız silahın seviyesini yükseltmektir. Her tüfeğin, kamuflaj zorluklarının kullanılabilir hale geldiği belirli bir seviyesi vardır. Herhangi bir Multiplayer Loadout'u seçerek, seçtiğiniz herhangi bir silahla özelleştirerek ve ardından bu silahın Demirci menüsüne giderek, Silahlar sekmesini seçerek bunu ve kamuflajın kendisini inceleyebilirsiniz.

İçine ekleyebileceğiniz tüm eklentileri ilk olarak burada görebilirsiniz. Silah Yap menüsünden Özelleştir sekmesine geçmelisiniz. İlk seçeneği (Kamuflaj) seçtiğinizde, daha önce açtığınız tüm kamuflajlar ve silah için özel kamuflajlar sol tarafta görüntülenecektir. Altın Kamuflaja erişebilmeniz için önce silahın dört Temel Kamuflajının da kilidini açmanız gerekir. Bunu tamamladıktan sonra Altın Kamuflaja özgü mücadeleye erişebileceksiniz. Örneğin, M4'ün Altın Kamuflajı sizden on kez ölmeden üç öldürme elde etmenizi ister. Ölmediğiniz sürece, aynı kişiyi tekrar tekrar öldürmek de olur.

Call of Duty Modern Warfare 2 Gold Camo açmak için ipuçları

Temel olarak her çevrimiçi mod, istediğiniz silahın seviyesini yükseltmenize ve görevlerini tamamlamanıza olanak tanır. Öldürme işlemlerini görevde belirtilen şekilde tamamladığınız sürece, hem gerçek oyuncuları hem de botları öldürmek sayılır. İstediğiniz her şeyi oynayabilirsiniz. Ancak yeteneğinize ve şansınıza bağlı olan bir şey var. Silahınızı neredeyse maksimum seviyeye çıkarmak ve her görevi bitirmek biraz zaman alması muhtemel.

Belirli bir süre içinde elde ettiğiniz tüm deneyim puanlarını çoğaltacak olan Çift Silah XP Jetonlarını kullanmak, bu soruna kısmi bir çözümdür. Double XP rehberimiz bu jetonlar ve nasıl elde edileceği hakkında daha fazla bilgi içerir. Düşmanları yenmekten başka hedefi olmayan çevrimiçi modları oynamak da bir başka yararlı öneridir. Örneğin, Kill Confirmed, Team Deathmatch ve Free-For-All. Burada tek amacınız askerleri ortadan kaldırmaktır. Böylece silahınızın seviyesini yükseltmeniz ve hedefleri gerçekleştirmeniz mümkün.

Bununla birlikte, İstila, herhangi bir Altın Kamuflajın kilidini açmayı en kolay hale getiren çok oyunculu oyun modudur. Bu modda gerçek oyuncuların yanı sıra rakip botlardan oluşan bir orduyla da savaşırsınız. Botlar genellikle sizi daha az tehdit eder ve yenmeleri daha kolaydır. Burada, birkaç maça katılarak gerekli Altın Kamuflajın kilidini hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Call of Duty Modern Warfare 2 Gold Camo dışında ne önerirsiniz?

Sitemiz üzerinde ayrıca Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama rehberi de yer alıyor. Bu rehberimiz sayesinde, hızlıca silah kilitlerini açmanız mümkün. Dahası, Call of Duty Modern Warfare 2 sezon öncesi en iyi silahlar rehber yazımız da kesinlikle faydalı olacaktır. Bu rehberimiz sayesinde, sezon öncesi için en iyi silahı seçebilirsiniz. Bir de, Call of Duty Modern Warfare 2 tüm karakterler rehberimize de bakmanızda fayda var. Bu sayede, karakterleri tanıyabilirsiniz ve ona göre karar verebilirsiniz.

Call of Duty Modern Warfare II nedir?

Şimdi, oyunu kısaca özetleyelim. Call of Duty Modern Warfare II, Infinity Ward ekibinin oyunu. Ayrıca, Activision imzasıyla piyasaya çıktı. Genel Call of Duty serisinin on dokuzuncu oyunu. Dahası, 2019 yeniden başlatmasının devamı niteliğindedir. Çıkış tarihi 28 Ekim 2022'dir.

Call of Duty Modern Warfare 2 sezon öncesi en iyi Assault Rifle rehberimizde anlatacaklarımız bu kadar değil. Bu oyunda Modern Warfare serisinde, senaryo ve co-op modlarında gelişmiş yapay zeka sistemleri var. Dahası su fiziği, yüzme mekaniği ve yeniden yapılan bir araç sistemi de buna dahil. Yani, bir dizi tasarım geliştirmesi yapıldı. Ayrıca, oynanış değişikliği de oldu. Kayma iptali kalktı. Ayrıca, yeni oynanış öğeleri ve hareket stratejileri arasında yüzüstü dalış, manto ve çıkıntıya asılma var.

Araba camlarından eğilme, tavana tırmanma ve araç kaçırma yeni araç oynanış özellikleridir. Yeni seviye atlama ve silah ustalığı sistemleri var. Bu sayede, oyuncular belirli eklentileri kendi oyun tarzlarına uyacak şekilde değiştirebilirler. Buna ek olarak, pratik yapmak için bir atış poligonu var. Bir de, tekrarı azaltmak için farklı dallarda silah platformları da var.

Modern Warfare II'nin çok oyunculu modundaki yeni oyun modları arasında, saldıran bir takımın bir rehineyi kurtarmaya çalıştığı, savunan bir takımın ise rehinenin etrafına bariyerler kurarak onları engellediği Prisoner Rescue ve iki takımın sınırlı sayıda canla bir paketi ele geçirmek için yarıştığı Knockout yer alıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.