Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.11.2022

Call of Duty Modern Warfare 2 oyuncuları için seviye, kesinlikle çok önemli. Çünkü, ancak seviye atlayarak bir şeylerin kilidini açmak mümkün oluyor. Biz de, şimdi sizlere bu konuda yardımcı olacağız. Yani, Call of Duty Modern Warfare 2 içerisinde hızlı seviye atlama ile ilgili bilgi vereceğiz. Bu sayede, siz de oyuna başladıktan sonra hızlıca seviye atlayabilirsiniz. Her şeyin kilidini hızlıca açtıktan sonra da, oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama nasıl olur?

Öncelikle, seviye atlama özelliğinin nasıl işlediğinden güzelce bahsedelim. Mantığını açıkladıktan sonra, seviye atlama girişimlerimiz çok daha verimli olacaktır. Modern Warfare 2'de iki yoldan biriyle ilerleyebilirsiniz:

  • Bir silahı etkili bir şekilde kullanarak ve silah XP'si biriktirerek silah seviyenizi yükseltebilirsiniz.
  • Herhangi bir silah veya ekipman kullanarak görevleri tamamlayarak ve rakipleri ortadan kaldırarak, size oyuncu deneyim puanı kazandıracak ve oyuncu seviyenizi yükseltecektir.

 

Silahın eklentileri ve kamuflaj zorlukları Silah Seviyesi'ne göre gelir. Bununla birlikte, her eklenti uyumlu herhangi bir silahla kullanılabilir; onları açtığınız silaha özel değildirler. Altın kamuflaj gibi Tamamlayıcı Kamuflajlar o silaha özgü olsa da, benzer bir durum zorlukları geçtikten sonra edinebileceğiniz Temel Kamuflajlar için de geçerlidir.

Buna karşılık, Oyuncu Seviyenizi yükseltmek yeni silahlara, ölümcül ve taktiksel teçhizatlara, alan yükseltmelerine, avantajlara ve yüklemelere erişim sağlar. Birinci rütbeden başlayıp 55. rütbeye kadar her rütbe bir öncekinden daha fazla oyuncu XP'si gerektirir.

Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama yolları

Modern Warfare 2'de bir maç sırasında oyuncu ve silah XP'si kazanmak için yapabileceğiniz bir dizi eylem vardır. Örneğin, bir düşmanı öldürmek en basit olanıdır ve genellikle size 100 XP kazandırır. Ancak bu, oynadığınız moda ve öldürmenin bir müttefiki savunmak veya intikamını almak gibi özel bir duruma yanıt olarak yapılıp yapılmadığına bağlı olarak değişebilir. Ancak hızlı bir şekilde seviye atlamak istiyorsanız, hızlı bir şekilde çok sayıda XP kazanmak için daha odaklı stratejilere ihtiyacınız olacaktır.

Double XP Token kullanmak

Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama yolu olarak Double XP Token veriyor. Double XP Token'ları kullanarak istediğiniz seviyeye hızlıca ulaşabilirsiniz. Jetonlar hem oyuncu seviyeniz hem de silah seviyeniz için kullanılması mümkün. Bu jetonlar, bir oyunun sonunda toplam XP toplamınızı iki kat artırır. Eğer seferberliği bitirdiyseniz, sınırlı sayıda jetona sahip olursunuz ve belirli bir süre sonra süreleri dolar.

Günlük görev tamamlamak

İkinci olarak, Günlük Mücadeleleri tamamlamaktan bahsedelim. Çok çabalamaya gerek kalmadan çok sayıda oyuncu XP'si kazanmanın harika bir yoludur. Günde üç görev gelir. Ayrıca, birini bitirdiğinizde 2.500 XP kazanırsınız. Bu görevlerin genellikle belirli sayıda düşmanı yenmek, keskin nişancılarla üç kafadan vuruş yapmak veya belirli bir avantajı kullanırken belirli sayıda düşmanı öldürmek gibi basit hedefleri vardır.

Mevcut üç Günlük Mücadeleyi tamamladıktan sonra Bonus Mücadeleye erişebileceksiniz. Bunun diğerlerine benzer bir amacı vardır. Ancak genellikle daha yüksek öldürme toplamlarına veya diğer ayrıntılara sahiptir. Bunu tamamlamak size 10.000 XP kazandırır. Ayrıca Spec Ops'un (işbirlikçi görevler) kendi Günlük ve Bonus Görevler setine sahip olduğunu ve çeşitli oyun modlarını oynayarak her gün birçoğunu tamamlamanıza izin verdiğini belirtmek önemlidir.

En uygun modları oynamak

Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama yollarından biri de bu. Hangi modların size en kısa sürede en fazla XP kazandırdığı, bilmeniz gereken son şeydir. Bazı oyun modları hızlı bir şekilde deneyim kazanmanızı çok daha kolay hale getirmesi muhtemel. Ancak bir maçta ne kadar iyi performans gösterdiğiniz ve kaç hedefi tamamladığınız bu oyunlarda ne kadar XP kazanacağınızı belirleyecektir.

Bir tavsiye, düşman askerlerini ortadan kaldırmaktan başka bir amacı olmayan herhangi bir moddan uzak durmanızdır. Hedefleri tamamladığınızda, Domination, Headquarters, Hardpoint ve diğer haritalar size ekstra XP kazandıracaktır. Ancak bunlar genellikle size ve takım arkadaşlarınıza bağlıdır ve hatta bazılarının sınırlı yeniden doğuşları vardır. Hızlı bir şekilde seviye atlamak için en iyi oyun modları, rakipleri öldürmeyi vurgulayan Free-For-All, Team Deathmatch ve Kill Confirmed gibi modlardır.

Asistleri hesaba katmak, künyeleri kapmak veya düşmanları benzersiz koşullarda yenmek, tamamladığınız her öldürme için genellikle 100 XP kazanırsınız. Bu modlarda yalnızca bu temel hedefe konsantre olmanız gerekir. Çünkü canlarınızı kısıtlamazlar ve en hızlı yeniden doğma sürelerine sahiptirler. Son olarak, tüm bu avantajları alıp bir yenisini ekleyen istila adı verilen özel bir mod var. Bu modda geniş haritalarda 20'ye 20 büyük savaşlara katılacaksınız.

Bu durumun püf noktası, her iki tarafın da genellikle gerçek oyunculardan daha az yetenekli ve öldürülmesi daha kolay olan çok sayıda bot almasıdır. Bir bot bulduğunuzda, genellikle ona diğerleri eşlik eder, bu da şansınız varsa birkaç ücretsiz öldürme elde edebileceğiniz anlamına gelir. Şanslıysanız, Juggernaut'un güçlü öldürme serilerini kullanmanız mümkün. Dahası, bir araba kapıp rakiplerinize defalarca çarpmak da mümkün. Zavallı bilgisayar kontrollü askerler bile neler olup bittiğini anlamayacak.

Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama dışında ne önerirsiniz?

Call of Duty Modern Warfare 2 sezon öncesi en iyi silahlar yazımıza bakmanızda fayda var. Bu yazımızda, sizler için genel olarak silahlardan bahsettik. Dahası, başlık başlık da en iyi silahları listeledik. Bir de, Call of Duty Modern Warfare 2 tüm karakterler de sizlere faydalı olacaktır. Karakterleri tanıyarak, çok daha iyi oynayabilirsiniz. Ayrıca, Call of Duty Modern Warfare 2 Crossplay kapatma yazımıza da bakın. Bu sayede, hedeflediğiniz kitle ile oynayabilirsiniz.

Call of Duty Modern Warfare II nedir?

Şimdi, oyunu kısaca özetleyelim. Call of Duty Modern Warfare II, Infinity Ward ekibinin oyunu. Ayrıca, Activision imzasıyla piyasaya çıktı. Genel Call of Duty serisinin on dokuzuncu oyunu. Dahası, 2019 yeniden başlatmasının devamı niteliğindedir. Çıkış tarihi 28 Ekim 2022'dir. Call of Duty Modern Warfare 2 hızlı seviye atlama rehberini sonlandırmadan önce, birkaç şeyden daha bahsedelim.

Bu oyunda Modern Warfare serisinde, senaryo ve co-op modlarında gelişmiş yapay zeka sistemleri var. Dahası su fiziği, yüzme mekaniği ve yeniden yapılan bir araç sistemi de buna dahil. Yani, bir dizi tasarım geliştirmesi yapıldı. Ayrıca, oynanış değişikliği de oldu. Kayma iptali kalktı. Ayrıca, yeni oynanış öğeleri ve hareket stratejileri arasında yüzüstü dalış, manto ve çıkıntıya asılma var.

Araba camlarından eğilme, tavana tırmanma ve araç kaçırma yeni araç oynanış özellikleridir. Yeni seviye atlama ve silah ustalığı sistemleri var. Bu sayede, oyuncular belirli eklentileri kendi oyun tarzlarına uyacak şekilde değiştirebilirler. Buna ek olarak, pratik yapmak için bir atış poligonu var. Bir de, tekrarı azaltmak için farklı dallarda silah platformları da var.

Modern Warfare II'nin çok oyunculu modundaki yeni oyun modları arasında, saldıran bir takımın bir rehineyi kurtarmaya çalıştığı, savunan bir takımın ise rehinenin etrafına bariyerler kurarak onları engellediği Prisoner Rescue ve iki takımın sınırlı sayıda canla bir paketi ele geçirmek için yarıştığı Knockout yer alıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.