Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.01.2023

Fortnite Bölüm 4 Sezon 1, oyuncuların göz atması için bir dizi yeni özellik getirdi. Yeni bir yakın dövüş silahı olan Şok Dalgası Çekici ilk olarak oyunun en son bölümünde geldi. Çekiç güçlü bir yeni öge. Ancak oyuncuların sürekli olarak zıplamasına izin veriyor. Yani, onu oldukça güçlü kılan bir hata var. Bu Fortnite Bölüm 4 silahı, devre dışı oldu. Silahın devre dışı bırakılması, Epic Games'in bunu düzeltmeye çalıştığını gösteriyor. Fortnite içerisinden @ShiinaBR ve @HYPEX'e göre, silah 10 Ocak'ta gelecek bir düzeltmenin ardından oyuna geri gelecek. Ancak oyuncular bu arada silahsız idare etmek zorunda kalacak.

Shockwave Hammer Fortnite Bölüm 4 Sezon 1 içerisinde devre dışı oldu

Doğal olarak, Fortnite oyuncularının çoğunluğu güncellemeden memnun. Harika bir yenilik olmasına rağmen, bu sorun Shockwave Hammer'ı büyük bir rahatsızlık haline getirdi. Umarız Epic Games sorunu başarıyla çözer ve böylece kullanıcılar oyunun tadını yaratıcıların amaçladığı gibi çıkarmaya devam edebilirler. Elbette, Şok Dalgası Çekici'nden önce Deku Smash öğesi de benzer şekilde devre dışı kalmıştı. Bu öge geçen ay oyundan çıktı ve henüz geri eklenmedi. Deku Smash ögesinin bir daha ortaya çıkıp çıkmayacağını tahmin etmek zor. Ancak en azından Shockwave Hammer'ın yokluğu çok daha kısa sürecek gibi duruyor.

Fortnite hayranları şimdilik işlerin nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmek zorunda. Fortnite gibi devasa bir oyuncu kitlesi için işleri adil ve hoş bir şekilde sürdürmek söz konusu olduğunda, birkaç potansiyel tuzak var. Epic Games'in tüm oyuncuların oyundan keyif almasını sağlamak için en iyi yolu bulmaya çalıştığı aşikâr. Ancak bazı oyuncuların bu sürecin uzunluğundan ya da sonucundan memnun olmaması mümkün.

En başta, Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri yazımıza bir bakmanızı tavsiye edelim. Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımıza bakmanızda da fayda var. Dahası, Ocak 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da sizleri bekliyor. Tabii ki, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar yazımız da var. Sonra, Sons of the Forest çıkış tarihi, fragman, oynanış ve daha fazlası yazımıza da göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Ardından, Wo Long Fallen Dynasty çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız sizleri bekliyor olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.