Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.01.2023

DICE'a göre Battlefield 2042 için merakla beklenen 3.2 Güncellemesi önümüzdeki hafta çıkacak. Bu yamanın yardımıyla oyun, Saldırı, Mühendis, Keşif veya Destek olarak oynamanıza olanak tanıyan ünlü Sınıf sistemimize kavuşacak. Sınıfınızı daha da özelleştirmek için Class Equipment, Class Gadgets ve Weapon Proficiencies de ekleyebilirsiniz. 3.2 Güncellemesi ayrıca yeni Vault Weapons'ın yanı sıra susturucu, uzun menzilli dürbün ve termal dürbünler de ekleyecek. Ayrıca Breakaway haritasında da değişiklikler olacak. Ek olarak, Active Protection System M1A5 ve T28 için mevcut olacak.

Battlefield 2042 3.2 güncelleme notları ortaya çıktı

Battlefield 2042 Ekim 2021'de yayınlandığında, Sınıf sisteminin yerini Uzmanlar almıştı. DICE'ın bir buçuk yılını almış olsa da, Sınıf sisteminin tekrar kullanıldığını görmek cesaret verici. Sanırım geç olması hiç olmamasından iyidir. Önümüzdeki hafta hazır olduğunda, Origin ve Steam bu güncellemeyi her zamanki gibi getirecek. Oyunun tüm yama notlarını burada görebilirsiniz. Fakat, önemli olan noktalardan size bahsedelim:

  • Sınıf sistemine geri dönerken aşina olduğumuz Assault, Engineer, Recon ve Support olarak oynayın
  • Class Equipment, Class Gadgets ve Weapon Proficiencies ile sınıfınızı özelleştirin
  • Harita Rework: Breakaway
  • Yeni Vault Silahları: M39 EMR, MTAR-21, PP-2000
  • Yeni Susturucu, Uzun Menzilli Dürbün ve Termal Dürbünler
  • Active Protection System M1A5 ve T28 için mevcuthale geldi
  • Hava araçları için Below Radar Geliyor
  • Year 1 Pass, Gold ve Ultimate sahiplerine özel ödüller

 

Battlefield 2042 3.2 güncelleme notlarını şimdi paylaştık. Fakat, bir de oyunun kendisinden bahsedelim. Birinci şahıs nişancı oyunu Battlefield 2042, DICE ve Electronic Arts imzasıyla 2021 yılında çıktı. Battlefield serisinin on ikinci ana girişi 19 Kasım 2021'de PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Xbox One ve Xbox Series X/S için satışa çıktı. Battlefield 2042, serinin önceki oyunlarının aksine tek oyunculu bir senaryoya sahip değildir. Yani, yalnızca çok oyunculudur.

Seri için bir ilk olan çapraz platform oynama özelliklerine sahiptir. Battlefield 2042, teknik sorunları, özellik eksikliği ve belirli oynanış değişiklikleri nedeniyle oyunculardan sert eleştiriler ve eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Oyun Electronic Arts'ın umduğu kadar çok satmadı. Şimdi, bir de Battlefield 2042 3.2 güncellemesi dışındaki tavsiyelerimizden bahsedelim.

Ayrıca, Forspoken oynayan Twitch yayıncısı ban yedi haberimize göz gezdirebilirsiniz. Zira, bu haberimizde, Twitch ekibinin yanlış olarak düşündüğümüz bir adımı oldu. Sonra, The Day Before geliştiricisi dolandırıcı olmadıklarını söyledi. Son erteleme mevzusundan sonra, hayranlar oyunun sahtekarlık olduğunu düşünüyordu. Açıklama geldi tabii. Son olarak da, Kai Cenat Twitch üzerinde ban yedi. Bir başka ban haberi daha.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.