Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.01.2023

The Day Before'un yaratıcısı Fntastic, oyunun bir sahtekarlık olduğu iddialarını yalanlıyor. Ayrıca, en son gecikme hakkında daha fazla bilgi veriyor. Fakat, The Day Before hayranları, oyunun ve ekibin dolandırıcı olduğu fikrinde. The Day Before, son zamanlarda Steam'deki en yüksek istek listelerinden birine sahip olan gerçekten tuhaf bir oyun. Bu kadar ilgi gören bir oyun için, kayda değer hiçbir şey üretmemiş bir stüdyonun eseri. The Last of Us ve The Division benzeri oyun, oyunun tanıtımında oyuncuların zombi istilasındaki bir Amerika'da yaşamak zorunda kalacakları büyük bir MMO olarak anlattı. Her ne kadar umut verici dursa da, oyuncular kötü deneyimler yaşadıkları için bariz bir şekilde şüphe duyuyorlar.

The Day Before ekibi dolandırıcı ithamlarını reddetti

Geliştiricinin erken oynanış göstermeye direnmesi, oyunu çoktan ertelemiş olması ve her şey için sürekli bir açıklama bulması yardımcı olmadı. The Day Before'un çıkış tarihi bu hafta başında Mart ayından Kasım 2023'e kadar gitti. Ayrıca, oynanış videosu da aynı kaderi paylaştı. Geliştirici bunun nedeni olarak ticari marka sorununu gösterdiğinde pek çok kişi şaşırdı ve bunun bir sahtekarlığın parçası olduğunu düşündü. Birçoğu, geliştiricinin çıkıştan önce kendi oyununun ticari markasına nasıl sahip olmadığını anlamsız buldu. IGN, geliştiriciler tarafından bir süredir bir gecikmenin planlandığı ve oyun klibinde duyurulacağı konusunda bilgilendirildi. Ayrıca, hem Fntastic'in hem de yayıncısı Mytona'nın bitmiş ürüne güvendiklerini ve tüm oyunun bir aldatmaca olduğu iddialarını reddettiklerini belirtti.

Açıklamada, "Resmin tamamını görmeyen bazı oyuncuların oyun hakkında şüpheleri olabileceğini anlıyoruz. Tüm odağımız her zaman ürünün kendisi olmuştur. Oyunu dört yıldır yaratıyoruz. Tüm bu yıllar bu oyunu yapmak için ter ve kanla doluydu. Bu yüzden ekibimizin birçok üyesi için bu tür suçlamaları duymak hoş değil. İnsanlardan bir kuruş bile almadık, ne kitlesel fonlama, ne ön sipariş, ne de bağış. Oyun tamamen dünyanın en büyük mobil yayıncılarından biri olan Mytona tarafından finanse oldu. Sözleşmemiz uyarınca her kilometre taşında oyunun yapısını kontrol etti." dediler. Şu andan itibaren The Day Before'a ne olacağını sadece zaman gösterecek. Tüm hedeflerine ulaşması da başaramaması da muhtemel. Şirket yakında oynanışı göstermeyi umuyor, ancak bekleyip göreceğiz.

Başka ne önerirsiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.