Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 27.01.2023

Twitch, Kai Cenat isimli yayıncıya ban attı. Twitch, internetteki en popüler sosyal medya sitelerinden biri. Ayrıca, en çok kazanan ve en popüler çevrimiçi içerik üreticilerinden bazılarına sahip. Öncelikle oyun odaklı bir web sitesi olarak başlamış olsa da, yıllar içinde büyük ölçüde değişerek her şeyi kapsar hale geldi. Artık sohbet programları, oyun şovları, tüm günlerini "gerçek dünyada" yaşadıkları gibi yayınlayan kişiler ve çok daha fazlası var. Pek çok içerik üreticisi sadece yayında takılarak, bir odada arkadaşlarıyla takılarak ve tartışmaya katılarak tanınır hale geldi. Twitch aynı zamanda çok kutuplaştırıcı bir platform oldu. Çünkü içerik oluşturucular yayın içi ve dışı davranışları nedeniyle her türlü sorunla karşılaştılar.

Kai Cenat neden Twitch üzerinde ban yedi?

Bir Twitch yayıncısı olan Kai Cenat, geçici bir yasak alan birçok ünlü yayıncıdan en yenisi. 21 yaşında bir yayıncı olan Kai Cenat, kısa bir süre önce yasaklanan Adin Ross gibi diğer ünlü yayıncılarla birlikte yayın yaptıktan sonra son bir iki yıl içinde büyük bir popülerlik kazandı. Kai Cenat'ın ban yeme sebebi kesin olarak belli değil. Ancak, canlı yayında yiyecekler tüketmesi ile alakalı olması muhtemel. Muhtemelen çok fazla yediği için baygın gibi durması sebebiyle olduğu, düşünceler arasında. Haksız ya da muğlak görünmüyor. Çünkü Twitch'in alkol ya da diğer narkotiklere karşı bir kuralı var. Tabii bu da birinin ban yeme sebebi olur. Bu oldukça bariz bir yasa ihlali. Kai Cenat Twitter'da durumu hafifletti. Ancak ne zaman geri döneceği belli değil.

Bu yasaklar genellikle bir haftadan fazla sürmez. Bunun oldukça hızlı bir şekilde geçeceğini tahmin etmek mantıklı. Ancak bu yasaklar yayıncılara gerçek anlamda zarar veriyor. Akıştan gelen gelir hacmi göz önüne alındığında, bir gün bile önemli mali kayıplara neden oluyor. Kai Cenat için uzun süredir beklenen subathon şu anda biraz beklemek zorunda kalacak. Kai Cenat ve Twitch üzerinden ban yemesi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.