Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.01.2023

Ubisoft'un Assassin's Creed serisinin canlı aksiyon Netflix TV versiyonunun showrunner elemanı işi bıraktı. Netflix, 2020'nin sonlarında popüler aksiyon-macera serisine dayanan bir TV şovu yaratacağını açıkladı. O zamandan bu yana Netflix ve Ubisoft, dizinin hala yapım aşamasında olduğunu doğrulamak dışında dizinin durumu hakkında fazla bir şey söylemedi. Son olarak, yeni bir Assassin's Creed güncellemesi var. Ancak muhtemelen hayranların beklediği şey bu değil.

Assassin's Creed Netflix dizisi showrunner elemanını kaybetti

Netflix için Assassin's Creed'i yönetmesi için seçilen Jeb Stuart, Collider'a verdiği yeni bir röportajda projeden ayrıldığını açıkladı. Bu durum ilk etapta bazı soru işaretlerine yol açtı elbette. Fakat, Stuart Assassin's Creed'den ayrılma kararının oyun serisinin herhangi bir olumsuz yönünden kaynaklandığını ima etmedi. Bunun yerine, ayrılığın dostane olduğunu ve sadece yeni bir grubun görevi devralması ve dizi için kendi vizyonlarını geliştirmesi için yer açtığını belirtti.

Stuart ayrılış nedeni hakkında, "Bence bu biraz da yöneticilerin Los Angeles'tan Londra'ya taşınmasıydı ve Londra'daki grubun kendi vizyonlarını geliştirmek yerine ne yazık ki benim vizyonumu devralmak zorunda kalmalarına izin verdi. Bu yüzden bunun adil olduğunu düşünüyorum. Ne zaman çıkarsa çıksın harika olacağını biliyorum. Ubisoft çalışanlarının harika olduğunu düşünüyorum. Bence bu müthiş bir franchise. Her iki taraf için de yola devam etmek için iyi ve karşılıklı bir zamandı." dedi.

Stuart'ın oyundan ayrılmasının ardından Assassin's Creed'deki rolünü kimin dolduracağını görmek ilginç olacak. Assassin's Creed'in kurgusu ve konusu henüz Ubisoft ya da Netflix tarafından kamuoyuna açıklanmadı. Dizide hangi oyuncuların yer alacağı da bilinmiyor. Devam eden sessizliğe rağmen, 2023 yılında bazı önemli yeni Assassin's Creed bilgilerinin ortaya çıkacağı görülüyor.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.