Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.01.2023

Beklentilere göre Assassin's Creed Mirage bu yıl çıkacak. Bu tarihin net olarak ne zaman olacağından henüz emin değiliz. PC, PS4, PS5, Xbox One, Series X/S ve Amazon Luna için henüz çıkış tarihi yok. Ancak daha önceki tahminler ve söylentiler bunun bu yaz gerçekleşeceğini ima ediyor. Bu hafta, oyun Polonyalı bir mağaza yaz aylarında piyasaya çıkacağını söyledi. Bu sayede, Assassin's Creed Mirage çıkış tarihi sızdı ve sonra, bu mevzu Reddit'e kadar gitti.

Assassin's Creed Mirage çıkış tarihi yanlışlıkla sızdı

Polonyalı perakendeci Allegro'ya göre Ubisoft oyunu 30 Haziran 2023'te piyasaya çıkacak. Oyunların, piyasaya çıkması için en sık kullanılan gün, 30 Haziran'a denk gelen Cuma günüdür. Dolayısıyla, tarih bu anlamda doğru duruyor. Ancak, 30 Haziran aynı zamanda Haziran ayının sonu demek. Bu da bunun yalnızca bir yer tutucu olabileceğini de gösteriyor. Bu da mantıklı çünkü yerel bir satıcının oyunun çıkış tarihini duyurulana ve ön siparişe sunulana kadar bilmesi pek olası değil.

Bu tarihe şimdilik şüpheyle yaklaşın. Zira, bu sızan resmi olmayan bir bilgi. Ayrıca, bu tarih şu anda doğru olsa bile, bu şekilde kalacağını garanti etmez. Çünkü her şey değişiyor. Özellikle de video oyunlarının çıkış tarihleri. Assassin's Creed Mirage 2023 yılında piyasaya çıkacaktır. Eğer bu son sızıntı gerçekse, oyun kesinlikle 30 Haziran'da piyasaya çıkacak. Piyasaya çıktığında PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X ve Amazon Luna'da erişilebilir olacak.

Resmi açıklama, "Milattan sonra dokuzuncu yüzyılda Bağdat, bilim, sanat, yenilik ve ticarette dünyaya öncülük eden en parlak dönemini yaşamaktadır. Hareketli şehir manzarasının ortasında, trajik bir geçmişi olan çatışmalı genç bir yetim, hayatta kalmak için sokaklarda gezmek zorundadır. Assassin's Creed Mirage'da, kabus gibi hayaller gören, cevaplar ve adalet arayan kurnaz bir sokak hırsızı olan Basim'siniz. Ölümcül bir intikam eyleminin ardından Basim Bağdat'tan kaçar ve kadim bir organizasyon olan The Hidden Ones'a girer. Örgütün gizemli ritüellerini ve güçlü ilkelerini öğrenirken eşsiz yeteneklerini geliştirecek, gerçek doğasını keşfedecek ve kaderini hayal bile edemeyeceği şekilde değiştirecek yeni bir İnancı anlamaya başlayacak." şeklinde. Assassin's Creed Mirage çıkış tarihi sızdı ama şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.