Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.04.2023

Assassin's Creed Mirage, kesinlikle serinin pek çok hayranının beklediği Assassin's Creed oyunu olacak. Ubisoft bu oyunla Origins, Odyssey ve Valhalla'nın RPG ağırlıklı deneyiminden uzaklaşacak ve oyunculara serinin kökenlerine saygı gösteren, gizliliğe dayalı savaş ve yoğun şehir manzaralarının ön planda olduğu bir AC oyunu sunacak. Ancak bu Assassin’s Creed Mirage Basim kimdir? Bu soruyu yanıtlamak için buradayız. Assassin’s Creed Mirage Basim hikayesi, özellikleri ve yetenekleri ile ilgili bildiklerimizi anlatacağız. Şimdi, detaylara geçme zamanı.

Assassin’s Creed Mirage Basim hikayesi, özellikleri ve yetenekleri nedir?

Basim'in oyuncular olarak bize ve yapımcılar olarak Ubisoft'a sunduğu benzersiz oyun potansiyeline geçmeden önce, Assassin's Creed serisindeki diğer tüm önemli karakterler hakkında olduğu gibi onun hakkında da bilmeniz gereken pek çok şey var. Ancak neyse ki Assassin's Creed Valhalla'da Eivor ve Sigurd ile birlikte öne çıkan konumu sayesinde bu adam hakkında zaten çok şey biliyoruz.

Assassin's Creed Mirage Basim hikayesi

Bir mimarın yetim oğlu olan Basim İbn İshak (Basim Ibn Ishaq), dokuzuncu yüzyıl civarında Bağdat'ta büyüdü. Sonra, Master Assassin eğitiminden geçmek için Hidden Ones'a katıldı. Bunu başardıktan sonra Hytham'ın yanına çırak olarak girdi. Dahası, Konstantinopolis'te büro şefliğine kadar yükseldi. Basim, Eivor'un Isu Odin ile olan ilişkisine benzer şekilde bir Isu Loki reenkarnasyonudur.

Eivor'un aksine Basim, Loki'nin ilk elden anılarına, hilekârın First Civilization'ı yok eden Great Catastrophe'dan kaçmak için yaptığı mantıksız girişimler nedeniyle gerçekten sahip olmuştur. Hayatının bu noktasında Loki'nin anıları ve kendi hedefleri, motivasyonlarını ve tavırlarını yönlendiren şey olduğu için, Assassin's Creed Valhalla'da biraz ilgi çekici bir karakter oluşturuyor. Basim bundan önce Loki'nin farkındalığına tamamen teslim oldu, bu yüzden ondan önce kim olduğunu bilmiyoruz.

Şu anda Basim hakkında bildiğimiz tek şey, henüz bir çocukken Hidden One olmak için eğitimine ek olarak alimlerden ve bilim adamlarından eğitim alan yetenekli bir suikastçı olduğu. Umarız Ubisoft Assassin's Creed Mirage ile Basim karakterini çevreleyen tüm sırları açığa çıkarır.

Assassin's Creed Mirage Basim özellikleri ve yetenekleri

Basim hakkında daha spesifik konuşmak gerekirse, daha önce de belirtildiği gibi, her yönden yetenekli bir suikastçı olduğu açıktır. Hem Konstantinopolis Bürosu'nun yöneticisi olarak görev yapması hem de Hidden Ones'ın "Master Assassin" eğitim programını tamamlamış olması bunu göstermektedir. Buna ek olarak, Assassin's Creed tarihine dağılmış olan Order of the Ancients üyeleriyle savaşma ve onları yenme yeteneğini sergileyen bir dizi hikaye var. Tüm bunlar Basim karakterinin Assassin's Creed Mirage içerisinde yetenekli bir gizlilik uzmanı ve yetenekli bir savaşçı olacağını gösteriyor.

Yine de tahmin edebileceğiniz gibi kusursuz değil. Assassin's Creed Rebellion'daki veri tabanı kaydına göre, bir oğlunu kaybetmesi nedeniyle katılaşmıştır. Ayrıca, hayatı boyunca geçirdiği delilik nöbetlerinin suçlusunun Loki olduğu düşünülmektedir. Basim'in ilk başta Loki'nin yaptığı gibi Aesir büyüsünü kullanmasını beklemiyoruz. Ancak, bu onun evreni nasıl gördüğünü ve sorunlara nasıl yaklaştığını etkiliyor. Sonuç olarak öngörülemez ve tehlikeli biri haline geliyor. Basim'in ayrıca çevresindekilere sempati duyduğu ve onların sadakatine değer verdiği de kanıtlanmıştır. Oynanış gösterilmediği için Mirage'da nasıl olduğunu henüz bilmiyoruz. Ancak muhtemelen önümüzdeki birkaç ay içinde Assassin’s Creed Mirage Basim ile ilgili daha fazla detay öğreneceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Assassin’s Creed Mirage Basim hikayesi, özellikleri ve yetenekleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.