Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 20.04.2023

Geçtiğimiz hafta, oyunun mevcut haritalarından biri olan Olympus, Apex Legends için yeni bir güncellemeyle bazı düzeltmeler aldı. Oyuncular, bu parlak ve küçük haritanın Mart ayının sonuna doğru geri dönerek mevcut sezonun geri kalanı için harita rotasyonunu değiştirdiğini görmekten mutluydu. Ancak takılma ve diğer performans sorunları gibi bazı can sıkıcı sorunlar haritayı rahatsız etti ve insanların haritadan tam anlamıyla keyif almasını engelledi. Çarşamba günü yayınlanan son sürüm sayesinde bu sorunların çoğunun artık çözülmüş olması gerekiyor.

Apex Legends Olympus odaklı güncelleme şu anda indirilebilir durumda

Söz konusu güncelleme Respawn Entertainment Twitter hesabında, genellikle yama notlarının tam bir blog yazısını hak edecek kadar önemli olmayan ancak yine de not alınacak kadar önemli olan değişiklikleri duyduğumuz şekilde açıklandı. Olympus için yapılan geliştirmeler listenin başında yer alıyordu. Bunlardan biri donma, takılma ve düşük çözünürlüklü kullanıcı arayüzünü iyileştirmek için bir düzeltme. Ancak doğal olarak oyuncuların herhangi bir haritada olduğu gibi bu sorunlardan bazılarıyla karşılaşma riski var. Dördüncü bir değişiklik artık Koleksiyon Etkinliklerinden birbirinize hazine kutuları hediye etmenize izin verirken, diğer düzeltmeler sunucu ve Gun Run zorluklarını ele aldı.

Olympus'un geri dönüşü birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılandı ve bu ayarlamalar, eskisinden daha etkili bir performans göstermesi gerektiği için bunu daha iyi hale getirecek. Yine de güncelleme, Apex'in son birkaç haftadır genel olarak arızalı olduğu tuhaf bir dönemi temsil ediyor. Respawn, Olympus'un geri dönüşüyle aynı zamanda oyunda bir dizi kafa karıştırıcı değişiklik yaptı; bunların arasında envanter kullanıcı arayüzünü normalden daha büyük hale getiren ve böylece ekranın daha fazlasını gizleyen belirgin bir büyütme de vardı. Bundan daha da can sıkıcı olanı, silah eklentilerini takma veya çıkarma düğmelerini değiştiren ve bazı kullanıcıların eklentilerini başka bir silaha takmak istediklerinde yere fırlatmalarına neden olan bir yamaydı.

Her ne kadar bu ve diğer ayarlamalar geri alınmış olsa da, oyuncular bu değişikliklerin ilk uygulanma nedenleri hakkında hala büyük ölçüde karanlıktaydı. Artık tüm platformlarda en son Apex güncellemesi mevcut olmalıdır. Apex Legends Olympus sorunlarını çözme odaklı güncelleme ile ilgili yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok yazı mevcut. Şimdi, sizi diğer yazılarımızla buluşturacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Apex Legends Olympus sorunlarını çözme odaklı güncelleme haberimiz bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.