Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.12.2022

Amnesia The Dark Descent atmosferi ve psikolojik dehşetiyle oyuncuları şok edip strese soktuğundan beri, Amnesia oyunları en unutması zor korku deneyimlerinden biri oldu. Yakında, bu türün hayranları serinin bir başka oyununa daha kavuşacak. Bu hafta, Frictional Games'ten gelen bir Amnesia The Bunker oynanış fragmanı, Mart 2023'te piyasaya çıkacak olan Amnesia The Bunker'a bir kez daha bakmamızı sağladı.

Amnesia The Bunker oynanış fragmanı, oyunun mekaniklerini gösteriyor

Frictional Games'in bizim için hazırladığı üçüncü oynanış videosuna aşağıdan göz atarak oyunun bu kez neler sunduğunu görebilirsiniz. Amnesia The Bunker bir korku oyunu olmasına rağmen, oynanış görüntüleri canavarları öldürmekten çok bulmacaları çözmeyi vurguluyor, ki bu beklenen bir şey. Çünkü canavarları çok erken açıklamak Amnesia oyunlarını bu kadar rahatsız edici yapan şeyin çoğunu mahvedecektir.

Frictional Games, diğer Amnesia oyunlarının aksine bu oyunda "rastgelelik ve öngörülemeyen davranışlar" kullanıldığını ve bu sayede iki oyunun birbirine benzemeyeceğini iddia ediyor. Oyunun kahramanı, bir sığınakta terk ve seslerini duyabilen bir şey tarafından avlanmakta olan bir Fransız askeridir.

Oyunun tanıtımından, "Amnesia The Bunker, SOMA ve Amnesia'nın yapımcılarından birinci şahıs korku oyunudur. Namlusunda sadece bir mermi kalmış çorak bir Birinci Dünya Savaşı sığınağında terk edildikten sonra karanlıkta baskıcı dehşetlerle savaşmak size kalmış. Her ne pahasına olursa olsun, ışıkları açık tutun. Sebat edin ve hayatta kalmayı başarın. Büyük derecede korkutucu bir olay." açıklaması geldi.

Yeni Amnesia oyunu, oynamak isteyenler için Mart 2023'te PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC platformlarında satışa çıkacak. Henüz kesin bir çıkış tarihi olmadığı için bu haber için de beklememiz gerekecek. Epic Games Store ve Steam'in şu anda oyunu satışa sunması planlanıyor, yani PC oyuncuları en azından bu alternatiflere sahip olacak.

Ayrıca, korku oyunları demişken Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı yazımıza da bir göz gezdirin. Dahası, Starfield Game Pass çıkış tarihi yazımız da ilginizi çekecektir. Tabii, en önemlisi de 2022 yılının en iyi 20 oyunu yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.