Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.04.2023

Yeni bir Tomb Raider oyununun sızıntıları ortaya çıktı. Tomb Raider en tanınmış video oyunu serilerinden biri olduğu ve çok uzun süredir piyasada olduğu için, genellikle orijinal PlayStation ve ünlü kadın video oyunu karakterlerinin anılarıyla ilişkilendirilir. Bir dizi karmaşık nedenden ötürü yeni bir seri başlatamayan bir yeniden başlatma da dahil olmak üzere çok sayıda filmle Lara Croft video oyunlarını aşmaya devam etti. Yeni bir dizi ve belki de bir film ile yeni bir Amazon girişimi olacak. Ancak şu anda çok az ayrıntı mevcut. Nasıl sonuçlanacağı veya vizyonun tam olarak ne olduğu hakkında hiçbir fikrimiz olmasa da, Crystal Dynamics'in bir sonraki Tomb Raider oyunu üzerinde özenle çalıştığı zaten doğrulandı. Bununla birlikte, çalışmalarda başka bir yeni Tomb Raider oyunu da olabilir.

Yeni Tomb Raider oyunu nasıl?

Nintendo Switch için henüz resmi bir duyuru yapılmayan yepyeni bir oyun olan The Tomb Raider Collection, ESRB derecelendirmesi aldı. Açıklamada, "3/4 baş üstü bakış açısına" sahip "iki aksiyon-macera oyununun bir koleksiyonu" olduğu ve Gençler için T olarak derecelendirildiği belirtiliyor. Bu kural, hepsi M olarak derecelendirilen ve omuz üstü üçüncü şahıs bakış açısına sahip olan son üçlemedeki üç oyundan herhangi biri olma olasılığını ortadan kaldırıyor. Bu koleksiyon büyük olasılıkla dijital olarak çıkan Tomb Raider spin-off'ları Guardian of Light ve Temple of Osiris ile ilgili. Ayrıca, her ikisi de Crystal Dynamics'in en son yayınladığı çekirdek serinin biraz daha dışında. ESRB derecelendirmesine göre, bu oyunların yakında Nintendo Switch için satışa çıkacağı ve oynanışlarının doğası göz önüne alındığında muhtemelen iyi uyum sağlayacakları muhtemel bir.

Bir oyunun piyasaya sürülebilmesi için gereken son şartlardan biri ESRB derecelendirmesidir. Tipik olarak, bir oyunun derecelendirmesi ancak geliştirici bitmiş ürüne ne tür bir içerik dahil edileceğini belirledikten sonra belirlenebilir. Dolayısıyla, bu göz önüne alındığında, çıkış tarihi çok uzakta olamaz. Yeni Tomb Raider oyunu ile ilgili sızıntı yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok farklı başlıkta yazı mevcut. Şimdi, sizleri diğer yazılarımız ile baş başa bırakacağız.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Tomb Raider oyunu ile ilgili sızıntı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.