Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.03.2023

Bu hafta Bethesda Game Studios ve Microsoft, Starfield'ın 6 Eylül'de piyasaya çıkacağını doğrulayan bir açıklama yaptı. Yani, yeni Starfield çıkış tarihi 6 Eylül 2023. Bethesda ve Xbox'ın geçmişte de belirttiği gibi, oyun piyasaya çıktığında Xbox Series X|S ve PC platformlarına özel olacak. Ancak sadece bu oyun için oluşturulan bir sunum sayesinde, nihayet bu çıkış tarihinden önce daha fazlasını görebileceğiz. 11 Haziran'da, o tarihlerde geleneksel olarak planlanan tüm yaz etkinliklerinin tam ortasında, daha önce ipucu verilen sunum gerçekleşecek.

Yeni Starfield çıkış tarihi 6 Eylül 2023

Çıkış tarihinin duyurulmasıyla birlikte kısa bir sinematik ve Bethesda'nın Starfield'daki oyun yönetmeni Todd Howard'ın görünüşü yer aldı. Howard oyunu ve yaklaşan çıkışını tanıtırken, oyuncular ve geliştiriciler arka planda oyunu kullanırken ve üzerinde çalışırken görülebiliyordu.

Oyun en azından 2023 yılında piyasaya çıkacak. Bu da Bethesda'nın son tahminleri göz önüne alındığında bazı hayranların tercih edeceğinden biraz daha geç olabilir. Gelecek yılın en büyük Xbox özel oyunlarından birinin Starfield olacağı tahmin ediliyor. Satışlarda patlama yapmasının yanı sıra ilk gün Game Pass oyunu olmasından da büyük fayda sağlayacağı neredeyse kesin.

Geniş kapsamlı bilimkurgu rol yapma oyunu Starfield'da uzayı keşfedebilirsiniz ve zorlu görevler üstlenebilirsiniz. Hatta, diğer grupları tanıyabilirsiniz ve bütün bunlardan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bethesda'nın bu konuda söyledikleri gerçekten iddia. Fakat, bize bir No Man's Sky senaryosunu önleyecek kadar makul geliyor. Bethesda genellikle oyun piyasaya çıkana kadar kartlarını kapalı tutuyor. Bu yüzden, oyun hakkında hala bilmediğimiz çok şey var. Her iki durumda da, oyunu çalışırken izlemek için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Yeni Starfield çıkış tarihi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Yeni Starfield çıkış tarihi yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.