Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 21.01.2023

Söylentilere göre, yeni bir Tomb Raider oyunu çok yakında ortaya çıkacak. Oyun dünyasının en önemli serilerinden biri, kesinlikle Tomb Raider. Daha sonra bir ikon haline gelecek, Uncharted'a zemin hazırlayacak ve çok daha fazlasını yapacak gerçekten güçlü bir kadın başrolü tanıttı. Seri yıllar boyunca çok sayıda yinelemeye maruz kaldı. Seriye 2013 yılında Lara Croft'u daha büyük bir tehlikeye sokan ve bir üçleme oyun boyunca "Tomb Raider" olması için bir yay geliştiren daha sert, daha karanlık bir tonla yeni başlangıç yaptılar. Üçleme genel olarak çok beğeni toplasa da, Lara'nın bir video oyununda olmasının üzerinden uzun bir süre geçti.

Yeni bir Tomb Raider oyunu duyurusu ihtimali var

Yeni bir Tomb Raider oyununun geliştirilmekte olduğu bildiriliyor. Ancak yeniden başlatılan bu destanla yakından ilgili olup olmayacağı veya sadece başka bir Lara Croft macerası olup olmayacağı bilinmiyor. Bunun onayı zaten 2021 yılında geldi. Bununla birlikte, kısa süre içinde daha fazlasını öğrenebiliriz. Exputer'ın yakın tarihli bir haberine göre, Crystal Dynamics tarafından geliştirilmekte olan süper kahraman oyunundaki kalan personelin, bu yılın sonlarında uygun bir açıklamanın hazırlanmasına yardımcı olmak için tam zamanlı olarak yeni Tomb Raider projesine geçmesi bekleniyor. Serinin bir sonraki oyunu Amazon Games imzasıyla çıkacak. Ancak oyunun kesin çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Crystal Dynamics yakında bir açıklama yapmaya hazırlanıyorsa, bu yılın sonlarında veya 2024'te bir noktada yayınlanma ihtimali var.

Şimdilik sadece bekleyip görmemiz gerekecek. E3, yeni Tomb Raider oyununun açıklanması için en olası yer. Bu sebeple, Crystal Dynamics'in bunu bu yaz yapması şaşırtıcı olmaz. Geliştiricinin E3 dışında ayrı bir etkinlik düzenlemesi de mümkün, ancak bu hala belirsizliğini koruyor.

Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.