Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 30.01.2023

Xbox ve Bethesda geçtiğimiz günlerde çok sayıda 2023 oyununu öne çıkaran bir geliştirici direktifi başlattı. Oyuncuları vampir düşmanlarla karşı karşıya getiren ve yakında çıkacak olan birinci şahıs nişancı oyunu Redfall da Xbox ekibinin sergilediği oyunlardan biriydi. Redfall, oyunun aldığı yoğun ilgiye rağmen en iyi durumda olmaması muhtemel. Söylentinin kaynağı olarak bir ResetEra kullanıcısı olan Horns gösteriliyor. Horns, fuar öncesinde Tango Gameworks'ün "bugün ilerleyen saatlerde oynayabileceğiniz bir şey" yayınlayacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. Bunun Hi-Fi Rush için tam sürüm olduğu ortaya çıktı. Sonuç olarak, bu kaynağın bir miktar güvenilirliği var gibi duruyor.

Xbox söylentisi Redfall için iyi haberlerle gelmedi

Horns, "MS bu mali yılda Azure'da tonlarca para kaybetti. Tüm birimlerden bu kaybı azaltmalarını istiyorlar. MS'in Xbox için düşündüğü şeylerden biri Starfield'ı mali yıldan yani Haziran 2023'ten önce piyasaya sürmek. Önce Redfall geliyor ve hala kaba durumda ve muhtemelen daha fazla kalite kontrolden geçmeli. Ancak yine de Starfield'dan daha iyi durumda. Bethesda Starfield için daha fazla zaman istiyor. Eğer istediklerini elde ederlerse Starfield 2023 sonbaharında çıkacak. MS'in dediği olursa bu mali yıl içinde çıkacak. Eğer Starfield Haziran'da gelirse zor bir durumda olmasını bekliyoruz." dedi.

Okuyucular her söylenti gibi buna da ihtiyatla yaklaşmalıdır. Horns'un Hi-Fi Rush'taki kaynağı doğruydu, ancak bu Redfall'un 2 Mayıs'taki çıkış tarihine hazır olmayacağı anlamına gelmiyor. O tarihe kadar üç aydan fazla zaman var. Arkane Austin bu süreyi oyunu daha iyi hale getirmek için kullanacaktır. Eğer doğruysa, bu Xbox sahipleri için kötü bir haber olacaktır, özellikle de Hi-Fi Rush'ın ne kadar iyi karşılandığı göz önüne alındığında. Redfall'u dört gözle bekleyen Xbox sahiplerinin şimdilik bekleyip görmeleri gerekecek. Xbox içerisinden kötü haberlerle gelen Redfall söylentisini bir yana bırakalım şimdi. Zira, sizlere başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Şimdi, Xbox ile alakalı Redfall söylentisi yazımızda bir şeyler daha önerelim.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.