Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.04.2023

Nisan 2023 resmi olarak sona erdiğinde, Xbox Game Pass hizmetine 5 oyun veda edecek. Mayıs ayının başlamasıyla birlikte önümüzdeki ay Microsoft abonelik platformunda piyasaya sürülmeye hazırlanan pek çok mükemmel Game Pass eklentisi var. Ancak bu yeni eklemeler Xbox Game Pass'e girmeden önce oldukça büyük çıkışlara mal olacak. Square Enix, THQ Nordic ve Enhance'in oyunları da dahil olmak üzere 1 Mayıs itibariyle Xbox Game Pass'ten toplam beş oyun kaldırılacak. Son derece popüler Dragon Quest serisinin eleştirmenlerce beğenilen bir yan oyunu olan Dragon Quest Builders 2, bu durumda Game Pass'ten çıkan oyunlar arasında tartışmasız en öne çıkanı. Dragon Quest Builders 2'nin yanı sıra bir Tetris oyunu, yeni yayınlanan bir yeniden yapım ve ünlü bir bağımsız oyun da yaklaşık iki hafta içinde platformdan ayrılacak.

Xbox Game Pass Nisan 2023 sonunda veda edecek 5 oyun

Şimdi, bu oyunları sizin için listeleyelim:

  • Tetris Effect Connected
  • Destroy All Humans
  • Unsouled
  • Bugsnax
  • Dragon Quest Builders 2

 

Genel olarak, bu listedeki oyunlardan herhangi birinin Xbox Game Pass'ten ayrıldığını görmek özellikle hayal kırıklığı yaratmıyor. Aksine, bu oyunların hepsi yaklaşık olarak aynı boyutta ve kalibrede, bu da Game Pass'ten çıkarılmalarını neredeyse bir bütün olarak daha kötü hale getiriyor. Hatırlatmak gerekirse, bu oyunlar Game Pass aracılığıyla hala mevcut olsa da, hepsi bitmeden önce erişiminizi kaybetmediğinizden emin olmak için bunları normal perakende fiyatından %20 indirimle doğrudan satın alabilirsiniz. Aksi takdirde, kullanılamaz hale gelmeden önce hemen incelediğinizden emin olun. Xbox Game Pass hizmetine Nisan 2023 sonunda veda edecek 5 oyun yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde sizi bekleyen daha birçok yazı var. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi PS5 ve PS4 VPN servisleri yazımız. Bu yazımızda, sizin için PlayStation konsolları için VPN servisleri seçtik ve bunları açıkladık. Konsolunuzda VPN servisi arıyorsanız, güzel bir fırsat. Sonra, En iyi 20 RPG oyun önerisi yazımız var. Bu yazımızda da, 20 adet RPG oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir RPG oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi Roguelite oyun yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için Roguelite türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Xbox Game Pass hizmetine Nisan 2023 sonunda veda edecek 5 oyun yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.