Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.01.2023

Yyeni söylenti Ghostwire Tokyo oyununun yakında Xbox Game Pass ve Ultimate'a geleceği yönünde. Aslında bu o kadar da şok edici değil. Xbox abonelik hizmetine gelen ilk PlayStation oyunu ya da PlayStation'a özel oyun değil. Ancak bunun gerçekleşmesi için özel koşulların var olması gerektiğinden bu nadir görülen bir durum. MLB The Show örneğinde olduğu gibi aslında durum. Yani, MLB PlayStation'ı çok platformlu hale getirmeye ve Xbox Game Pass'e eklemeye zorladı. Bir de Xbox'ın Bethesda'yı satın almasından önce PlayStation'ın özel olarak lisanslamayı kabul ettiği Bethesda oyunları var. Söz konusu oyun bu ikinci gruba giriyor.

Xbox Game Pass için Ghostwire Tokyo söylentileri var

Reddit'te artık silinmiş olan bir gönderiye göre Ghostwire Tokyo Mart ayında Xbox Game Pass'e dahil edilecek. Oyunun bir yıllık PlayStation sistemi münhasırlığının 25 Mart'ta sona ereceği düşünüldüğünde bu mantıklı. PlayStation'ın münhasırlığı sona erdiğinde, Xbox Bethesda'yı satın almadan önce başka bir Bethesda oyunu olan Deathloop'u kilitlediğini biliyor olabilirsiniz. Henüz gerçekleşmediği için, söylenti olarak aklınızda olmasında fayda var. Zira, resmi açıklamaya kadar, söylentilere ve yaygın varsayımlara ihtiyatla yaklaşmanızı tavsiye ederiz.

Oyunun resmi tanıtımı, "Bilinmeyenle yüzleşin, gerçeği ortaya çıkarın ve şehri kurtarın. Tokyo, tehlikeli bir okültist tarafından işlenen ve Tokyo nüfusunun bir anda yok olmasına neden olan ölümcül doğaüstü güçler tarafından istila edildi. Ghostwire'da bilinmeyenle yüzleşirken intikam arayışındaki güçlü bir hayalet varlıkla ittifak kurun ve kayboluşun ardındaki karanlık gerçeği çözmek için güçlü bir yetenek cephaneliğinde ustalaşın: Tokyo'da bilinmeyenle yüzleşin." şeklinde. Xbox Game Pass ve Ghostwire Tokyo mevzusu bir yana, başka şeyler de var.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.