Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 04.03.2023

Wo Long Fallen Dynasty'nin berbat fare ve klavye desteği nedeniyle Steam'de bir ton kötü eleştiri aldı. Oyunun şu an itibariyle yaklaşık 6.000 incelemesi var ve bunların %63'ü tamamen olumsuz. Bu yüzden de Wo Long Fallen Dynasty Steam üzerinde Çoğunlukla Olumsuz oldu. Wo Long Fallen Dynasty'nin PC uyarlaması karışık eleştiriler aldı, bazıları yetersiz fare ve klavye kontrol optimizasyonundan bahsederken diğerleri performans endişelerini dile getirdi.

Wo Long Fallen Dynasty Steam incelemeleri Çoğunlukla Olumsuz

Oyunun demosunun, oyunun piyasaya sürülmesinden önce erişilebilir olduğu unutulmamalıdır. Oyunun demo sürümünde de klavye ve fare kontrolü ile ilgili sorunlar vardı. Bugün, 4 Mart 2023, Wo Long Fallen Dynasty'nin yayınlanmasına tanık oldu. Oyun, antik Çin'de geçen kasvetli bir fantezi dünyasında hayatta kalma mücadelesi veren isimsiz bir milis askerinin hikayesini anlatıyor.

Nioh'un yaratıcıları Team Ninja, aksiyon-RPG oyununu yaratmaktan sorumlu olsa da, Soulsborne oyunlarında sıklıkla bulunan özellikleri içeriyor. İlk Nioh filmi Şubat 2017'de; ikincisi ise Mart 2020'de çıktı. Wo Long Fallen Dynasty, tüm olumsuz Steam incelemelerine rağmen PC portu için Metacritic'te 82 puan aldı. Xbox Series X ve PlayStation 5 portları için puanlar sırasıyla 81 ve 80.

Steam'deki yorumcular tarafından belirtildiği üzere, oyunun PC portunda epeyce performans sorunu yaşandı. Bugünün lansman günü olduğu göz önüne alındığında, geliştiriciler muhtemelen performans sorunlarının çoğunu gidermek için yakında güncellemeler yayınlayacaktır. Buna ek olarak, aksiyon RPG 75.000 Steam kullanıcısına ulaştı. Bu rakam sadece eş zamanlı Steam kullanıcılarını kapsıyor çünkü oyun Microsoft Store'dan da satın alınabiliyor. Wo Long Fallen Dynasty PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One'da şu anda oynanabiliyor. Wo Long Fallen Dynasty Steam üzerinde Çoğunlukla Olumsuz inceleme notu aldı dedik. Fakat, sitemizde başka yazılar da mevcut. Biz de, şimdi sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Wo Long Fallen Dynasty Steam üzerinde Çoğunlukla Olumsuz inceleme notu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.