Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.01.2023

Ubisoft ekibinin geçen yıl gayriresmi olarak tanıttığı ancak daha sonra sızan oyunu Project Q iptal oldu. Bu hafta Ubisoft, oyunun iptalinin de bir sızıntı olduğunu doğruladı. Bu noktada Project Q'nun dahili olarak sonlandırılan üç oyun arasında mı yoksa dördüncü mü olduğu belirsiz. Oyunun iptal edildiğinin ortaya çıkması, Ubisoft'un üç farklı oyununun durdurulduğunu söyleyen kazanç raporlarını takip etti.

Ubisoft Project Q projesini neden iptal etti?

Ubisoft, Insider Gaming'den gelen bir raporun ardından VGC'ye oyunun gerçekten iptal edildiğini bildirdi. VGC'ye yapılan kısa açıklamaya göre oyun artık desteklenmeyecek. Ayrıca, oyun üzerinde çalışanlar başka firmalara geçti. Ubisoft, "Ekiplerimizin yeniden tahsis edildiği öncelikli projelere odaklanmak için Project Q'nun geliştirilmesini artık desteklemeyeceğimizi teyit edebiliriz." dedi. İlk şikayette verilen bilgilere göre, Ubisoft Project Q oyun testleri için bir Discord kanalı işletiyordu. Projenin iptal olduğu duyurusunu, bu sunucudaki kapalı testlere katılan kişilere yaptılar.

Oyun testlerini ve diğer ayrıntıları kapsayan raporlar dışında oyunla ilgili tek resmi duyuru, Ubisoft'un geçen yıl paylaştığı kısa ipuçları ve açıklamalardı. Ubisoft'a göre Project Q, "oyuncuların deneyimi tamamen sahiplenmesini sağlayan bir takım savaşı arenası" içeriyor. Ubisoft geçtiğimiz yıl oyunun bir battle royale oyunu olmadığını belirtmiş ve verilen tek görselden ve oyunu Fortnite ile karşılaştıran yayınlardan oyunun nasıl göründüğüne rağmen oyunda herhangi bir türde NFT olmayacağını ifade etmişti. Ubisoft Project Q projesinin iptal olması bir yana, sizlere başka tavsiyelerimiz de var.

Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekebilir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.