Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.01.2023

Hayranlar Lara Croft'un aksiyona dönmesini beklemeye devam ediyor. Fakat, bu ayın sonunda Tomb Raider serisini içeren şaşırtıcı bir crossover olacak. Yeni bir Tomb Raider oyunu piyasaya çıkmayalı birkaç yıl oldu. Dün Square Enix, PowerWash Simulator için kullanıcılara Tomb Raider açıklaması yaptı. Hikayenin beş seviyesi ve kısa bir anlatımı olacak. Oyun 31 Ocak'ta Nintendo Switch, PlayStation 4 ve PlayStation 5'te bu içerik kapılarını açacak. Dün içeriğin fragmanı yayınlandı. Bu fragman oyunculara Croft Malikanesi'nin etrafını temizlemek için neler bekleyebileceklerini gösteriyor. Şimdi, sizleri bu fragman ile baş başa bırakalım.

Tomb Raider PowerWash Simulator için 31 Ocak 2023 tarihinde geliyor

Crystal Dynamics'te Tomb Raider'ın franchise genel müdürü olan Dallas Dickinson basın açıklamasında, "Hangi Tomb Raider hayranı Croft Malikanesi'ni keşfetmemiş ve 'Winston'ın bu arazide gerçekten yardıma ihtiyacı olabilir! Burayı elektrikle yıkamak isterdim!" diye düşünmemiştir? Şimdi, Square Enix Collective ve FuturLab'in yardımıyla bu sadece mümkün değil, aynı zamanda son derece tatmin edici." dedi.

Şirket geçen yıl Embracer Group'a satılana kadar Crystal Dynamics, Square Enix'in bir parçasıydı. İşlemden sonra Crystal Dynamics Legacy of Kain ve Tomb Raider IP'sinin sahipliğini elinde tuttu. Kesin bir şey söylemek mümkün olmasa da, Tomb Raider ve PowerWash Simulator arasındaki bu ortaklığın işlemden önce de var olması muhtemel görünüyor. Her halükarda, Tomb Raider serisinin yeni materyallerini bekleyen hayranlar bunu görmekten memnun olacaklardır! Yepyeni bir Tomb Raider oyunu kadar heyecan verici olmasa da Lara Croft'un hala stüdyo için en önemli odak noktası olduğunu görmek cesaret verici. Umarız karakter 2023'te çok daha sık karşımıza çıkar.

Ayrıca, Mart 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekebilir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Starfield çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haberimiz de var. Tabii, söylenti fakat olur mu olur, alıştık. Sonra, Doom modu oyuna Zelda teması veriyor gibi güzel bir haberimiz var. Oyunu VR oynuyorsanız, tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bir de, Black Myth Wukong çıkış tarihi aralığı hakkında bilgi geldi. Görünüşe göre, oyunu daha çok bekleyeceğiz. Zira, haberler o yönde. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.