Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.04.2023

The Texas Chain Saw Massacre oyununun çıkış tarihi nedir, hikaye ve oynanış açısından nasıl? Arkadaşlarınızla çok oyunculu bir oyun oynamak istiyorsanız Sumo Digital'den The Texas Chain Saw Massacre'a bir göz atın. Burada onları çileden çıkarabilirsiniz. Ayrıca, sadece saldırılarından kaçmak için yeteneklerinizi test edebilirsiniz. Friday The 13th'in yapım şirketi Gun Interactive tarafından yayınlanan The Texas Chain Saw Massacre oyununda hem klasik hem de çağdaş figürleri taklit etme fırsatına sahip olacaksınız. Klostrofobik evlerin içinde diğer oyuncuları avlayabilir veya kaçmak ve hayatta kalmak için kurban becerilerinizi kullanabilirsiniz.

The Texas Chain Saw Massacre çıkış tarihi

Xbox One, Xbox Series X/S, PS5, PS4 ve Steam için The Texas Chain Saw Massacre 18 Ağustos 2023 çıkış tarihine sahip. Oyun henüz herkesin oynaması için piyasaya sürülmemiş olsa da, muhtemelen Ağustos ayından önce oyun hakkında yeni bir şeyler öğreneceğiz. Bunun nedeni Gun Interactive'in çıkış tarihiyle birlikte Mayıs ayında bir teknik test yapılacağını da açıklamış olması.

The Texas Chain Saw Massacre hikaye

1974'te çekilen Texas Chain Saw Massacre filmi oyunun hikayesi için ilham kaynağı oldu. Ancak Gun Interactive ve Sumo bu hikayeye kendi benzersiz yorumlarını kattı. Oyunun hikayesi filmdeki olaylardan önce geçiyor. Oyunculara benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Tabii, aynı zamanda bir grup gencin terk ve yamyam bir aileye ev sahipliği yapan bir Teksas çiftliğine gelmesi konseptini getiriyor.

Maria Flores'in ortadan kaybolması her şeyin başladığı yerdir. Bir fotoğraf tutkunu olan Maria, Teksas'a seyahat etmeyi ve farklı çiçek türlerini yakalamak için kır çiçeği mevsimini kontrol etmeyi umuyordu. Sonra ortadan kayboldu. En son Newt kasabası yakınlarında beliriyor. Ancak otomobili 172 numaralı ilçe yolunda terk olarak ortaya çıkıyor.

Maria ortadan kaybolduktan sonra kız kardeşi Ana, üniversiteden arkadaşları Sonny, Connie, Leland ve Julie ile birlikte Maria'nın nerede olduğuna dair herhangi bir ipucu aramaya karar verir. Evi bulduklarında Şef, Otostopçu ve Deri Surat'ın yanı sıra Johnny ve Sissy adlı iki yeni karakterin peşlerine düşeceğinden habersizdirler.

The Texas Chain Saw Massacre oynanış

The Texas Chain Saw Massacre oyununda oyuncular, biri katiller ve diğeri kurbanlar olmak üzere iki grupta olacak. Gun Interactive ve Sumo, asimetrik çok oyunculu modeli Texas Chain Saw Massacre filminin çerçevesine uygun hale getirmek için oyuncuların daha önce Friday the 13th oyunu veya Dead by Daylight'ta gördükleri formülü izleyerek değiştirdi.

Bu nedenle, oyuncuların bu oyunu ilk defa oynarken fark edecekleri önemli fark var. Bu da, takımların Aile olarak bildiğimiz 3 suikastçı ve 4 kurban olarak ayrılmasıdır. Bu 4 oyuncu hayatta kalmanın yollarını ararken, diğer 3 oyuncu onlar kaçamadan peşlerine düşecektir.

Oyundaki karşılaşmalar hem orijinal filmlerdeki iyi bilinen mekanlarda hem de oyun için özel olarak yapılmış yepyeni mekanlarda gerçekleşecek. Aile Evi Haritası, Benzin İstasyonu Haritası ve Mezbaha Haritası şimdiye kadar stüdyo tarafından yayınlandı. Mezbaha yepyeni bir mekan. Ancak önceki ikisi izleyicilerin filmde gördükleri iki mekanın gerçekçi yeniden yapılandırmaları.

Bir karşılaşmanın nasıl ilerleyeceğini gösteren Aile Evi Haritası'nda, kurbanlar evin içinde başlıyor ve evin odalarında ve dolaplarında saklanırken bulmaları gereken birden fazla çıkış var. Tam da korkulduğu gibi, üç katil çaresiz kurbanları avlamak için bölgede sinsice dolaşmaktadır.

Oynanış hakkında detaylar

The Texas Chain Saw Massacre'da karakterler, cidden birbirlerinden farklı. Zira, ister yaşamaya ister avlanmaya çalışıyor olun, fark etmez. Çünkü, her birini oynamayı ilginç kılan benzersiz becerilere ve özelliklere sahipler. Oyun tamamen piyasaya çıktığında, oyuncuların karakterleri özelleştirmelerini sağlayacak bir beceri ağacı sistemi görmemiz bekleniyor. Bilinen şey, Kurban karakterlerinin sertlik, dayanıklılık, güç, yeterlilik ve gizliliğe sahip olduğu. Ayrıca, Aile karakterlerinin ise vahşilik, hasat ve dayanıklılığa sahip olduğudur.

Ana oyunda Aile tarafında beş karakter bulunacak. Şef, yarattıkları gürültüyü dinleyerek bir kurbanın yerini bulmasını sağlayan arama gücüne sahiptir. Yeni bir karakter olan Sissy, kötücül yeteneği sayesinde haritadaki nesnelere uygulanabilen veya Kurbanların yüzlerine üflenebilen zehirler yaratabilir. Otostopçu, kurbanlarla aynı rotaları kullanabilir ve arazi boyunca tuzaklar kurabilir. İkinci yeni karakter olan Johnny, yakın zamandaki ayak seslerini tespit etme yeteneğine sahip. Bu da diğer oyuncuların yerini bulmayı kolaylaştırıyor. Son olarak, testeresini kurbanlara saldırmak için kullanabilen ve sakatlama kapasitesi sayesinde örneğin kapıları kırarak mekanlara giriş yapabilen Deri Surat var.

Başlangıçta Kurbanlar için aralarından seçim yapabilecekleri beş kişilik olacak. Yeni başlayanlar için Connie, gerekli aleti kullanmadan kilit açabilen bir karakter. Sonny, yetenek kullanınca bir tür güçlendirme işlevi gören ve sesleri duymasını ve hareketleri izlemesini sağlayan güçlü duyu yeteneğine sahip bir kişidir. Oynayabileceğiniz üçüncü karakter olan Julie, en iyi kaçış becerisine sahiptir. Bu da onu Aile üyeleri tarafından izlenemez hale getirir ve kaçmak için daha az dayanıklılık gerektirir.

Leland, hayat kurtarıcı yeteneğini takipçilerine ağırlığını fırlatarak onları şok etmek için kullanabilir ve onu kurban listesine ekleyebilir. Çetenin lideri Ana, oynayabileceğiniz son karakterdir. Acı hiçbir şeydir gücüne sahiptir. Bu da aldığı hasarı azaltır ve zehre karşı bağışıklık kazandırır.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. The Texas Chain Saw Massacre çıkış tarihi, hikaye, oynanış yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.