Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.03.2023

Nintendo of America Başkanı Doug Bowser, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom fiyatı ile ilgili olarak, oyunun neden diğer Switch oyunlarından daha yüksek olacağını açıkladı. Nintendo, The Legend of Zelda Tears of the Kingdom'ın 70 dolara satılacak ilk Switch oyunu olacağını açıkladığında büyük bir heyecan yaratmıştı. Yeni Zelda oyunu için daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmak, cidden nahoş. Ancak, Bowser oyun içeriği sebebiyle fiyatın makul olduğu fikrinde.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom fiyatı neden 70 dolar?

Associated Press ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Bowser'a The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'ın fiyatı ve Nintendo'nun bu kararının arkasındaki mantık soruldu. Bowser, 70 dolarlık bu fiyatın gelecekte Switch oyunları için tipik bir fiyat olmayacağını söyledi. Nintendo, en yeni Zelda oyunu olan Tears of the Kingdom'ın içeriği göz önüne alındığında, bu yüksek fiyatın kabul edilebilir bir fiyat olduğunu düşünüyor.

Bowser, "Oyunun neler sunabileceğine bakıyoruz. Bence hayranlar bunun efsane derecede dolu, derinlemesine sürükleyici bir deneyim olduğunu görecekler. Fiyat noktası, hayranların bu özel oyunu oynamak söz konusu olduğunda bekleyebilecekleri deneyim türünü yansıtıyor. Bu, tüm oyunlarımızda mutlaka sahip olacağımız bir fiyat noktası değil. Aslında bu, burada ya da Avrupa'da veya dünyanın diğer bölgelerinde oldukça yaygın bir fiyatlandırma modelidir ve fiyatlandırma oyunun kendisine bağlı olarak değişebilir." dedi.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom'ın kalitesi hayranlar arasında hala tartışılıyor. Ancak Breath of the Wild'ın etkisini de göz önünde bulundurmak gerekli. Yani, bu oyun maliyetten bağımsız olarak Nintendo'nun yılın en çok satan oyunu olacaktır. Neyse ki, Tears of the Kingdom'ı oynamak için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. Çünkü 12 Mayıs'ta, sadece birkaç ay sonra satışa çıkacak. Bu tarihte yalnızca Nintendo Switch, Switch Lite ve Switch OLED platformları bu oyunu oynayacak. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom fiyatı bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom fiyatı yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.