Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.02.2023

Bugünkü Nintendo Direct etkinliği sırasında The Legend of Zelda Tears of the Kingdom hakkında pek çok yeni bilgi paylaşıldı. Oyun serisinin hayranları, Link'in devam oyunu The Legend of Zelda Tears of the Kingdom içerisindeki görünümünü temel alan yeni amiibo ile oldukça ilgileneceklerdir. Serginin sona ermesinin ardından Nintendo, Zelda serisinin önceki figürlerinin de oyunla uyumlu olacağını açıkladı. "Yararlı malzemeler ve silahlara" ek olarak, amiibo en önemlisi dayandığı oyunla bağlantılı olan Paraglider kumaşının kilidini açacak. Nintendo, farklı Paraglider kumaşlarını vurgulayan ve aşağıda yer alan bir dizi Tweet gönderdi.

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Amiibo sayesinde çeşitli eşya verecek

Tüm bu tasarımlar oldukça harika. Fakat, Majora's Mask'tan esinlenen tasarım en iyisi olarak öne çıkıyor. Zelda serisinin hayranları, Nintendo 64 oyununu yeniden yaratma konusunda harika bir iş çıkaran bu tasarıma şüphesiz bayılacaklardır. Ne yazık ki, orijinal Zelda amiibo'larının birçoğu artık mevcut değil ve ikincil piyasada çok pahalı olabiliyor. Geçen ay ortaya çıkan bir rapora göre, seriden birkaç amiibo 3 Şubat'ta yeniden stoklanacaktı. Ne yazık ki, bu söylenti gerçekleşmedi, ancak şimdi Tears of the Kindom 12 Mayıs'ta piyasaya sürülmeden önce bir yenileme olması çok daha muhtemel görünüyor. Hyrule Warriors Age of Calamity piyasaya sürüldüğünde, Nintendo Dört Şampiyonu temel alan amiiboları geri getirmişti. Nintendo daha önce de benzer stok yenilemeleri yapmıştı. Bunun tekrar gerçekleşebileceğine şüphe yok.

Kuşkusuz 2023'ün en merakla beklenen oyunlarından biri The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Herhangi bir yeni Zelda oyununun piyasaya çıkması sevinç için yeterli. Fakat, bu özel oyun Breath of the Wild'ın doğrudan devamı. Sonuç olarak, Nintendo Switch piyasaya çıktığından beri bu oyun için beklenti artıyor ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Devam oyunu bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürüldüğünde, belki de Nintendo bunu başarabilir. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Amiibo işlevi bir yana, şimdi bir hatırlatmamız var.

Geçmiş olsun

Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom Amiibo işlevi yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.