Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.04.2023

The Last of Us, Sezon 2 ile ilgili bilgileri merakla bekleyen hayranları artık nerede çekileceğini biliyor. Cuma günü yayınlanan yeni bir rapora göre HBO'nun The Last of Us dizisinin Sezon 2 çekimleri Vancouver'da başlayacak. Ancak kesin başlangıç tarihi henüz açıklanmadı. Bu sayede, "The Last of Us Sezon 2 nerede çekiliyor?" sorusu da yanıt kazandı.  Bununla birlikte, The Last of Us HBO için büyük bir hit oldu, bu nedenle prodüksiyon başladığında dizi hakkında çok daha fazla şey duymamız muhtemel.

The Last of Us Sezon 2 nerede çekiliyor?

Deadline bu hafta The Last of Us 2. Sezon çekimleri için söylentilere göre Vancouver'da çalışılacağını bildirdi. Bir fikir vermesi açısından, The Last of Us'ın ilk sezonu da Kanada'da çekilmişti, ancak başlangıçta Calgary, Alberta'da çekilmişti. Naughty Dog'un The Last of Us ve The Last of Us Part II dahil hiçbir Last of Us oyunu Kanada'da geçmese ve bunun yerine Amerika Birleşik Devletleri'nde geçse de, 1. Sezonun nasıl oynandığı ve 2. Sezonun oyuncuları nereye götüreceği göz önüne alındığında, gerçekten önemli olmayacak.

The Last of Us Sezon 2 nerede çekiliyor sorusunun cevabı var. Ancak, HBO henüz 2. Sezon çekimlerinin başlangıç tarihini açıklamadı. Fakat, programda Joel'i canlandıran Pedro Pascal bu yılın başlarında çekimlerin en azından 2023'te başlama ihtimali olduğunu söylemişti. The Last of Us hayranları şüphesiz Pascal'ın haklı çıkmasını ve dizinin kısa süre önce sona erdiği ve ikinci sezonun sadece iki bölümünün yayınlanacağının açıklanmasının ardından insanların daha fazlasını istemesine neden olduğu göz önüne alındığında çekimlerin bir an önce başlamasını umacaklardır.

İkinci Sezon planlarıyla ilgili olarak, Part II'nin birkaç sezon olarak karşımıza çıkacağını biliyoruz. Programın yazarı ve Last of Us video oyunlarının geliştiricisi Neil Druckmann'a göre Bölüm II'nin tek sezona sığması mümkün değil. Her ne kadar dizinin yaratıcılarının 1. Sezonda dünyanın belirli kısımlarını genişletmek için uyarlamada özgürlükler kullandığını görmüş olsak da, 2. Sezondan da aynı şeyi beklemeliyiz. Ancak, oyunu oynayanlar, uyarlama kaç sezon sürerse sürsün, izleyicileri hangi korkunç olayların beklediğini zaten bileceklerdir.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. The Last of Us Sezon 2 nerede çekiliyor konulu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.