Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 01.01.2023

Naughty Dog patronu Neil Druckmann tarafından stüdyonun The Last of Us Part 3 söylentileri reddedildi. Saygın bir film sızdırıcısı birkaç hafta önce The Last of Us Bölüm 3'ün ve stüdyonun seriyle bağlantılı gelecekteki çok oyunculu oyununun şu anda Naughty Dog'da yapım aşamasında olduğunu söylemişti. Birçok kişi bu haberin kaynağını göz önüne alarak, doğru olmasını istiyordu. Fakat, şimdi bu sızıntının şüpheli olduğunu anlıyoruz.

The Last of Us Part 3 söylentileri Naughty Dog tarafından reddedildi

Druckmann Twitter'da daha önce bir açıklama yapmıştı. Açıklamaya göre, Naughty Dog 2023 yılında güzel şeyler yapacaktı. Hatta, spesifik olarak şirketin "pek çok eğlenceli şey" sunacağını ima etti. Bununla birlikte Druckmann, takipçilerine şimdi başka bir tavsiye verdi. Son zamanlarda yayılan "içeriden bilgi" konusunda "dikkatli olmalarını" tavsiye etti. Druckmann, The Last of Us Part 3 ile ilgili bu yeni spekülasyona gönderme yapıyor gibi. Görünüşe göre bu, yönetmenin Naughty Dog'un aslında The Last of Us Part 3 üzerinde çalışmadığını hayranlarına bildirmek için kullandığı dolaylı bir yöntem.

Neil Druckmann, "Mutlu yıllar, arkadaşlar! Her zaman olduğu gibi, akıl almaz desteğiniz için çok teşekkür ederiz. Önümüzdeki yıl sizlerle paylaşmak için sabırsızlandığımız pek çok harika şey olacak! (Not: "içeriden" bilgilere karşı dikkatli olun. Çoğu yanlıştır.)" şeklinde açıklama yaptı.

Druckmann'ın daha önceki bu söylentiye yanıt veriyor gibi görünmesine rağmen, The Last of Us'ın devam oyunu olasılığını kesin bir dille reddetmediğini belirtmek önemlidir. Gerçekte, bu durumda bunu söyleme şekli, söylentilerin "çoğunun" doğru olmadığını gösteriyor. Sonuç olarak, bu çerçeveleme biraz bulanık ve şüphesiz The Last of Us Part 3'ün doğru olması için bir alan bırakıyor.

Gerçek ne olursa olsun, kesinlikle var olan bir şey söz konusu. Bu da, 2023 The Last of Us için şimdiden önemli bir yıl olacak olması. HBO ve HBO Max nihayet 15 Ocak'ta orijinal The Last of Us'ın yeni TV uyarlamasını ekranlara taşıyacak. Ayrıca, yukarıda bahsi geçen çok oyunculu oyun hakkında daha fazla bilginiyi bu yıl içerisinde bekliyoruz.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.