Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 26.01.2023

Yeni HBO dizisi sayesinde The Last of Us son zamanlarda eğlencenin her alanına hakim oldu. Dizi, oyunun doğru bir uyarlaması olarak kalırken hikayeyi büyük ölçüde genişletti. The Last of Us için DLC olması planlanan Ellie'nin annesiyle ilgili hikaye bunlardan biri olacak. Neil Druckman, Ellie'nin annesi Anna hakkında DLC düzeyinde bir hikaye yazdığını kabul etti. Ancak bu strateji başarısız oldu. Sonuç olarak da buna HBO programında tanık olacağız.

Hollywood'un video oyunu uyarlamalarının başarısı her zaman mükemmel olmadı. Yıllar boyunca video oyunu IP'lerine dayanan bazı korkunç filmler ve TV şovları gördük. Ancak, son birkaç yılda kalitenin arttığı açık. TV şovlarında popüler video oyunu uyarlamalarındaki artış bunda önemli bir faktör oldu. Bazı fiyaskolar olsa da Arcane ve Cyberpunk: Edgerunners gibi harika serilerimiz var. Bu çizgideki en yeni oyun olan The Last of Us ise çıtayı daha da yükseltiyor.

Dizi ilk çıkışından bu yana dünya çapında bir fenomen oldu. Dahası, ikinci bölümde bir HBO rekoru kırdı. Ayrıca, The Last of Us: Part 1'in satışlarını da önemli ölçüde artırdı. Serinin tasarımcısı Neil Druckman'a göre oyun için tasarlanan bir senaryo bir bölümde yer alacak. Dizinin ortak yaratıcısı, Variety ile konuşurken gelecek bir bölüm hakkında bazı ilgi çekici ayrıntıları açıkladı. Kendisine oyunda yapamadığı ama dizide yapmayı dört gözle beklediği şey sorulduğunda şu yanıtı verdi. The Last of Us yönetmenine göre, bu Ellie'nin annesiyle ilgili bir hikaye.

The Last of Us DLC paketi sonradan iptal oldu

Druckman'a göre Ellie'nin annesi Anna ile olan bu sahne sezonun sonlarına doğru gerçekleşiyor. Druckman, The Last of Us piyasaya sürüldükten sonra, bu fikri ilk olarak animasyonlu bir kısa anlatı için nasıl bulduğunu anlatıyor. Bunu takiben, DLC olarak gelmesini düşünmüşler ancak hiçbir zaman gerçekleşmemiş. Kendisine, "Oyunda olmayıp da dizide yapacağınız için en çok heyecanlandığınız şey neydi?" diye sordular. Druckmann, "Sezonun sonlarına doğru ortaya çıkan kişi Ellie'nin annesi. Oyunu çoktan gönderdikten sonra kısa bir hikaye yazmıştım. Bunun bir kısa animasyon olması gerekiyordu. Ancak gerçekleşmedi. Neredeyse DLC olarak hazırladığımız bir an vardı ama olmadı." dedi.

Neil Druckman, ortak yaratıcı Craig Mazin'in bu fikri nasıl bir hevesle karşıladığını anlatmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Anna'nın oyuncu seçimi bu hikayeye gerçekten güzellik ve katarsis katan şeydir. Programda Ellie'nin ekrandaki annesi, oyunlarda da Ellie'yi canlandıran Ashley Johnson tarafından canlandırılacak.Bu, olayların döngüsünü gerçekten tamamlıyor. Druckman ayrıca dizinin bu hikayeyi yansıtma konusunda harika bir iş çıkardığı fikrinde. Röportajda bunu harika olarak tanımladı. Tabii ki, biz de görmek için sabırsızlanıyoruz.

Druckman, "Konuşmalarımızda konuyu Craig'e açtım. O da hemen heyecanlandı ya da kendi deyimiyle 'harekete geçti'. Bunu en güzel, en şiirsel şekilde hayata geçirdik. Ellie'nin annesini Ashley Johnson canlandırıyor ve kendisi Ellie'nin orijinal oyuncusuydu." dedi. Dolayısıyla, bu hikaye The Last of Us için bir DLC veya animasyon kısa filmde yer almayacak olsa bile, yine de programda olacak. Ellie'nin annesini canlandıran Ashley Johnson, Ellie'nin rol modeli olarak hizmet ettiği için bunu daha da iyi hale getiriyor. Umarız bu an en yakın zamanda ortaya çıkar. The Last of Us ek paket mevzusu bir yana, başka tavsiyelerimiz de var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, The Last of Us Part 2 Abby karakterine oyuncu arıyorsanız, buraya bir bakın. Zira, hayranların bir oyuncu keşfetmiş olması muhtemel. Sonra, The Last of Us showrunnerları orijinal girişin sıkıcı olduğunu söyledi. Tabii, ona göre de adımlar attılar. Son olarak, The Last of Us dizisinin ilk bölümü hayranları mutlu etti. Devamı da böyle oldu tabii.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.