Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 17.01.2023

The Last of Us nihayet hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden övgü dolu yorumlar alarak çıkışını yaptı. John Hannah'nın canlandırdığı Dr. Neuman'ın gezegenin sıcaklığının dramatik bir şekilde artması durumunda mantarların olası tehdidini tartışmasıyla dizi, özündeki hastalığı tanıtmak için zaman kaybetmedi. Ancak, buldukları ilk konsept bu değildi. Hatta, The Last of Us ekibinden gelen bilgilere göre, sıkıcı bir girişti. Başlangıç ilgi çekiciydi ve biraz erken açıklamayla tempoyu ayarladı. Aslında, açılış sekansı Dr. Neuman'ın korkunç uyarısında anlattıklarına o kadar benziyordu ki, neredeyse biyoloji dersinin anılarını geri getirdi. Bir karınca kolonisine bulaşan bir kordisepsin görüntüsü yer alıyordu.

The Last of Us girişi sıkıcı olunca, ekip girişi değiştirdi

Craig Mazin, HBO'nun ek The Last of Us podcast'inin ilk bölümünde "İki kez sundum. Neil Druckmann'a ilk kez teklif ettiğimde, 'ehh' dedi - ya da videoyu yapabiliriz. Planet Earth'te kordisepsin nasıl çalıştığını, bir karıncayı nasıl ele geçirdiğini gösteren bu güzel gösteriyi izleyebilirsiniz. Bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. Biz de bunun gibi kendi videomuzu yapmaya karar verdik." dedi.

Mazin çizim tahtasına geri döndü ve hemen yeni bir konsept geliştirdi. Yazar, "İzlemesi biraz sıkıcıydı. Biraz sosyal bilgiler dersindeymişiz gibiydi. Bu şeyi sanki 1969'dan eski bir Dick Cavett transkripti bulmuşum gibi yazmıştım. Neil'e gösterdiğimi ve onun da 'Bu biraz tuhaf' dediğini hatırlıyorum." dedi. Sonunda yazar hem kendisinin hem de Druckmann'ın hoşuna giden bir şey buldu. Mazin sözlerini, "Bitirmemize yaklaşık 3-4 hafta kaldı... ve bu açılış beni hiç heyecanlandırmadı. Neil'e tekrar gönderdim ve bu sefer 'ooh!' dedi." diyerek sonlandırdı. Şimdi, sıkıcı The Last of Us girişi nasıl değişti anlattığımıza göre, tavsiye verelim.

Ayrıca, The Last of Us dizisinin ilk bölümü hayranları mutlu etti. Dahası, The Last of Us Rotten Tomatoes rekorunu kırdı. Zaten, sırf bu yüzden de, izleyici kitlesini mutlu etmeye başarmış olması şaşırtmadı. Sonra, The Last of Us dizisi oyunlardan farklı hikaye anlatmayacak. Ki zaten bunu daha ilk bölümde de gördük. Umarız ki, tam olarak bu şekilde devam eder.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.