Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 08.12.2019

Bethesda, The Elder Scrolls evreninde geçen ücretsiz olarak sunulan kart oyunu The Elder Scrolls: Legends aktif geliştirme sürecini öngörülebilir bir gelecek için durdurdu.

The Elder Scrolls: Legends kapak cover

Oyunun topluluk yöneticiliğini yapan Christian Van Hoose kararı, “belirsiz bir süre için herhangi bir yeni gelişme ya da yayının durdurulması” olarak nitelendirdi. Bu karar The Elder Scrolls: Legends’in geliştirme yol haritasındaki planların da sekteye geleceğini belirsiz kılmakta. Nisan ayında çıkacağı duyurulan kart setinin de iptal edildiği anlamına geliyor. Van Hoose, Legends’in çevrimiçi ve tek oyunculu modlarının oynanabilir olduğunu ve Bethesda’nın aylık ödüller ve oyun içi etkinliklerle çevrimiçi oyunu destekleyeceğini söyledi.

Geçen yaz, Bethesda orijinal geliştirme stüdyosu Dire Wolf Digital şirketi ile yollarını ayırmış ve projenin sorumluluğunu Sparkypants Studios’a vermişti. Bethesda sözcüsü Pete Hines, o sırada, Bethesda’nın Dire Wolf’un performansından memnun olmadığını ifade etmişti. Ayrıca Hines, Bethesda’nın oyunun “çok fazla kullanılmamış potansiyeli” olduğunu düşündüğünü belirtmişti.

2015’te duyurulan oyun açık beta döneminden sonra sırasıyla Mart ve Mayıs 2017’de Windows ve MacOS platformlarında yayınlanmıştı. Ardından Android ve iOS platformlarında da oyun oyuncuların kullanımına açılmıştı. En güncel The Elder Scrolls: Legends genişletmesi olan “Jaws of Oblivion” Eylül 2018’de yayınlanmıştı. Oyun şu an PlayStation 4, Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Windows ve macOS platformlarından oynanabilmektedir. The Elder Scrolls serisinin altıncı ana oyunu hakkındaki haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.