Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 25.01.2023

The Day Before, planlanan çıkışından sadece haftalar önce neredeyse tam bir yıl ertelendi. Bilmeyenler için The Day Before, daha sofistike ve kullanıcı dostu bir The Division ile The Last of Us melezini andıran oldukça büyük bir çevrimiçi hayatta kalma oyunudur. Oyun, muazzam iddiası ve harika görünen oynanış görüntüleri nedeniyle bir zamanlar Steam'de en çok istenen oyunlar arasındaydı. Heyecan gerçek, ancak hayranlar da inanılmaz derecede şüpheci. Bu gerçekten küçük bir ekip ve pazarladıkları şey kadar büyük bir oyunu destekleyecek geçmişe sahip değiller. Özellikle PC oyuncuları bu tür hikâyelere fazlasıyla aşina ve bekleyip ne olacağını görmeye alışmış durumdalar. Fakat, bir süre daha bekleyecekleri kesin.

The Day Before çıkış tarihi saçma sebeple ertelendi

The Day Before'un Haziran 2022'de çıkması gerekiyordu. Ancak bu tarih 1 Mart 2023'e kadar gitti. The Day Before'un geliştiricisi Fntastic yakında uzun bir oynanış demosu çıkaracaktı. Fakat bu da olmadı. Geliştirici Twitter'da yaptığı açıklamada, tuhaf bir nedenden ötürü çıkış tarihini bir kez daha 10 Kasım 2023'e ertelediğini söyledi. Fntastic'e göre The Day Before, oyunun ticari markasına sahip olan başka birinin talebi üzerine Steam'den kalktı. Yaratıcı şimdi sorunu çözmeye çalışıyor, ancak yukarıda bahsedilen oyun gösterisini gerçekleştirmek için çok meşgul olacaklar. Ayrıca, ticari marka başvurusuna bir bağlantı da var.

Hayranlar bu bilginin ardından kuşkusuz daha da şüpheci oldular. Bunun vaat edilen oyun demosundan kısa bir süre öncesine ve resmi sürümden bir aydan biraz daha uzun bir süre öncesine kadar keşfedilmemiş olması gerçekten garip. Ekip muhtemelen sadece ismi değiştirebilirdi. Ancak son iki yılda büyük ilgi topladı. Ayrıca, PC oyuncuları arasında da güzel bir ün sahibi. Bu yüzden, bunu yapmak pazarlama zorluklarına neden olacaktır. Her halükarda bunun nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmemiz gerekecek. The Day Before ertelendi ama başka gelişmeler de var.

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.