Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.04.2023

Starfield ve Rusça dil desteği ile ilgili yeni güncelleme, bazı tartışmalar yaşandı. Starfield'ı hala merakla bekleyenler şu anda 11 Haziran'ın gelmesini bekliyor. O gün, Xbox ve Bethesda yaklaşan RPG için önemli bir yeni gösterime ev sahipliği yapacak. Bu hiç şüphesiz uzayda geçen oyunu görmek için şimdiye kadarki en iyi fırsatımız olacak. Ve bu zaman yaklaşırken, Bethesda gizlice ve hayranlarını uyarmadan Starfield ile ilgili oldukça önemli bir karar almış gibi duruyor.

Starfield Rusça dil desteği artık yok

PCGamesN'e göre, SteamDB üzerinden görülebilen Starfield'ın PC sürümüne yapılan en son güncelleme, Bethesda'nın Starfield Rusça dil desteği seçeneğini kaldırdığını gösteriyor. 11 Nisan'dan önce Starfield'ın hem Rusça altyazıları hem de Rusça dil desteğini desteklediği görülüyordu, ancak artık durum böyle değil gibi duruyor. Bethesda bu konuda açıklama yapmadı. Ancak birçok kişi anlaşılır bir şekilde bunun, ülkenin Ukrayna ile devam eden çatışmasının bir sonucu olarak şu anda bir dizi firma tarafından Rusya'ya uygulanan çok sayıda kısıtlamayla ilgili olduğu sonucuna vardı.

Ancak Bethesda'nın bu kararı tartışmalara neden oldu. Çünkü bazı oyuncular, Starfield'ı Rusça oynamak isteyen kişilere haksızlık yapıldığı fikrinde. Sonuçta Rusça yaygın bir şekilde gördüğümüz ve duyduğumuz bir dil. Bu yüzden, dünyanın çok fazla yerindeki Rusça konuşan oyuncuların fırsatı ellerinden gitmiş oldu. Bethesda'nın nihayetinde bu seçim konusundaki fikrini değiştirip değiştirmeyeceği belli değil, ancak yayıncı bunu yaparsa sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Şu anda Starfield'ın resmi çıkışı için 6 Eylül 2023 tarihi belirlenmiş durumda. Oyun çıktığında PC, Xbox Series X ve Xbox Series S'te olacak. Starfield Rusça dil desteği ile ilgili haberimiz bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok yazı mevcut. Şimdi, sizlere diğer yazılarımızdan bahsedeceğiz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi strateji oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Starfield Rusça dil desteği yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.