Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 12.09.2023

Starfield dünyasında bazen istemediğimiz şeyler de yaşıyoruz. Tesadüfen, siviller, çeşitli düşmanları alt etmeye çalışırken savaşın içine düşer. Bu da başınızda büyük bir ödül olmasına neden olur. Neyse ki, Starfield'da bir ödülü nasıl ödeyeceğiniz ve Starfield Bounty Temizleme ya da Clearance Kiosklarının nerede bulunduğu hakkında size sadece bilgi vermekle kalmıyoruz, aynı zamanda bu bilgileri nerede kullanmanız gerektiğini de açıklayacağız. Başlamadan önce, sizi ölümle işaretleyen çeşitli Starfield fraksiyonları hakkında bilgi edinmekte fayda var. Bu rehberdeki talimatlar, Starfield incelememiz sırasında edindiğimiz deneyimlerimize dayanmaktadır.

Starfield bounty nasıl ödenir?

Starfield'da bir ödülü ödemek için, sizi arayan fraksiyonun kontrolünde olmayan bir yıldız sisteminde bulunan Trackers Alliance Self-Service Bounty Clearance Kiosk'una erişmelisiniz. Bu kiosklar yerleşik sistemlerin büyük şehirlerinde Görev Panolarının yanında olur.

Starfield Bounty Clearance Kiosk'a ulaştığınızda, ödemek istediğiniz ödülü seçebilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, aranan bir sistemde ödülünüzü temizleyemezsiniz. Örneğin, Freestar Collective tarafından konulan bir ödülü Sol'daki Starfield gezegenlerinden birinde - yani United Colonies tarafından kontrol edilen bir sistemde temizleyebilirsiniz. Ancak Cheyenne, Narion ve Volii gibi sistemlerde temizleyemezsiniz.

Ödülünüzü temizlemenin en iyi ve en kolay yolu, kendi Outpost'unuz içinde kendi Self-Service Bounty Clearance Kiosk'unuzu inşa etmektir, çünkü doğrudan oraya hızlı seyahat edebilirsiniz. Bunun için İnşa Modundayken Miscellaneous bölümüne gidin, burada reçeteyi bulabilirsiniz. Bir Self-Service Bounty Clearance Kiosk inşa etmek için gereken malzemeler iki Zero Wire, iki Beryllium ve dört Aluminium'dur.

Starfield Bounty Clearance Kiosk Yerleri

Kioskları aşağıdaki yerlerde bulmanız mümkün:

  • New Atlantis - Jemison, Alpha Centauri
  • Cydonia - Mars, Sol
  • Akila City - Akila, Cheyenne
  • Trident Luxury Lines Staryard - Cheyenne
  • Neon - Volii Alpha, Volii
  • Hopetown - Polvo, Valo
  • Sivil İstasyonlar - Çeşitli konumlarda

 

Aslında çoğu konum sabittir. Ancak Self-Service Bounty Clearance Kiosk'ları aynı zamanda Starfield görevlerini tamamlarken bulmanız mümkün. Hatta, Starfield kaçak eşyalarınızı satmak için güvenli bir yer ararken ziyaret edeceğiniz çeşitli dünyalarda rastgele oluşturulan Sivil İstasyonlar üzerinde de olacaktır. Kendi Starfield Outpost'unuz içinde kendi kioskinizi inşa edebilirsiniz. Eğer üssünüzü taşımak istiyorsanız, o zaman Starfield'da bir üssü nasıl sileceğinizi öğrenmek için kılavuzumuza göz atarak başka bir yere dükkan açabilirsiniz.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Starfield bounty ödeme ile ilgili rehber yazımız bu kadardı. Ancak, sitemiz üzerinde daha birçok farklı yazı mevcut. Dahası, her geçen gün sitemize daha fazla içerik ekliyoruz. Bu yüzden, kesinlikle takip etmenizi öneririz. Sitemiz üzerinde Starfield rehber yazıları için bir ana sayfa şu anda mevcut değil. Fakat, ilerleyen günlerde böyle bir sayfamız da sizlerle birlikte olacaktır. Türk oyuncular olarak dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz Starfield Türkçe yama yazımıza kesinlikle bakmanızı tavsiye ederiz. Bir de, Starfield hileleri yazımız kesinlikle dikkatinizi çekecektir. Şimdi, biz size iyi oyunlar dileyelim ve oyunla sizi baş başa bırakalım.

Ayrıca, PUBG şekilli nick isim listesi ve şekilli klan nickleri yazımız da kesinlikle sizin için faydalı olacaktır. Bunun dışında, birçok oyunda faydalı olacak başka bir yazımız daha var. Bu da, Valorant Crosshair yazımız. Çünkü, yazımızda birçok nişangahımız var. Bu sayede, kendinize özel bir nişangah ayarı seçme şansınız olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.