Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 29.01.2023

Stardew Valley'den esinlenen büyülü bir okul ve kasaba yaşamı simülatörü olan Witchbrook, ilk olarak Mart 2018'de Stardew Valley'in yayıncısı olarak bilinen Chucklefish Games tarafından tanıtıldı. Ancak Stardew Valley'den farklı olarak, Haunted Chocolatier üzerinde çalışan Eric Barone, nam-ı diğer ConcernedApe, bu oyunu yapmıyor. Bunun yerine Chucklefish bu oyunu kendi başına geliştiriyor. 2018'de duyurulduktan sonra oyunu görmek için sabırsızlananlar 2020'ye kadar beklemek zorunda kaldı. Sonraki güncelleme, bir Steam sayfasının tanıtılması ve yeni ekran görüntülerinin yayınlanmasıyla birlikte 2021 yılına kadar ortaya çıkmadı. Fakat iyi bir haberimiz var. Zira, Witchbrook hakkında geliştirici yeni bilgi verdi.

Witchbrook hakkındaki bilgi Twitter üzerinden paylaşıldı

Buna rağmen, oyunun tanıtımından beş yıl sonra, 2020'den bu yana oyuna gözle görülür bir şekilde güncellenmiş bir bakış olmadı ve bir çıkış tarihi hala bilinmiyor. Ne yazık ki, bu öğelerin hiçbiri henüz gerçekleşmedi, ancak oyunun Twitter hesabından yakın zamanda bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme, oyunun hâlâ geliştirme sürecinin erken aşamalarında olduğunu gösteriyor. Güncellemede ayrıca, ekipteki herkesi iyi ve yenilenmiş tutmak için ekibin crunch'tan kaçındığından veya gerekenden daha fazla çalışmadığından bahsediliyor. Ancak açıkçası bu, oyunun yaratılmasının daha fazla zaman gerektireceği anlamına geliyor.

Geliştirici, "Merhaba, Witchbrook Koleji'nin gelecek öğrencileri. Yeni oyunumuz Witchbrook'u duyurduğumuzdan bu yana epey zaman geçti ve hala geliştirmeye devam ettiğimizi, tam gaz ilerlediğimizi bilmenizi istedik. Ayrıca Witchbrook'u olabilecek en iyi hale getirirken sarf ettiğiniz nazik sözler, desteğiniz ve sabrınız için hepinize teşekkür etmek istedik. Şirket içi geliştirme ekibimiz hala tam zamanlı olarak çalışıyor ve bu büyüleyici dünyayı sizler için dokumayı çok seviyor. Bunun bir parçası olmak çok heyecan verici. Chucklefish bir sıfır crunch stüdyosu olmaktan gurur duyuyor. Bu, geliştirmenin daha uzun süreceği anlamına geliyor, ancak sağlıklı ve iyi dinlenmiş geliştiricilerin daha iyi oyunlar yaptığına gerçekten inanıyoruz! Sizi Witchbrook College'da ağırlamak için sabırsızlanıyoruz!" dedi. Witchbrook hakkında yeni bilgi bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, Şubat 2023 ayında çıkacak önemli oyunlar rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonuçta, çok önemli yapımların çıkış yapacağı bir ay. Dahası, Crime Boss Rockay City çıkış tarihi, hikaye, oynanış rehber yazımız da var. Dilerseniz, en azından bizim merakla beklediğimiz oyuna siz de bir göz gezdirebilirsiniz. Sonra, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Zira, hile yapmak isterseniz, kesinlikle bakmanızda fayda olacaktır. Mevcut ve eski Valve çalışanları ile şirket içi sorunlar yazımızı bitirmeden önce, 2 tavsiyemiz daha var.

Bir de, Forspoken karakterler - Athia içerisindeki önemli karakterler rehber yazımız var. Bu yazımızda da, oyunda olan önemli karakterleri anlattık. Zira, çok önemli karakterler söz konusu. Son olarak da, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimlerimizi sizlerle paylaşalım. Bu sayede, geçen seneyi nasıl sonlandırdığımızı da görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.