Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.03.2023

Star Wars Jedi Survivor yaratıcısı tarafından Cal Kestis hakkında bir 3 oyunluk hikayeden bahsedildi. Respawn Entertainment tarafından geliştirilen Star Wars Jedi Fallen Order, Star Wars video oyunlarında yeni bir dönemin başlangıcı oldu. EA devraldıktan sonra, Star Wars'un video oyunu üretimi biraz duvara çarptı. Battlefront oyunları korkunç değildi, ancak insanların bunlardan keyif alması biraz zaman aldı. Çünkü DICE'ın bu iki oyundaki birkaç hatayı düzeltmesi gerekiyordu. Hayranlar bir süre tek oyunculu bir Star Wars oyununu, özellikle de bir Jedi'ı ya da ışın kılıcı kullanan birini takip eden bir oyunu özlemle beklediler. Respawn bu isteği yerine getirdi. Dahası, o kadar başarılı oldu ki EA'nın bir devam oyununu ve belki de daha fazlasını onaylamasını sağladı.

Star Wars Jedi Survivor sonrasında 3. bir oyun gelecek mi?

Star Wars Jedi Survivor'ın yönetmeni Stig Asmussen, IGN ile yaptığı bir röportaj sırasında, ilk oyunun devamı için görüşmelerin aslında piyasaya sürülmeden çok önce başladığını söyledi. Gelecekte muhtemelen üçüncü bir oyun bekleyebiliriz. Çünkü ekip Lucasfilm ile bir hikaye ayarladı. Dahası, durumlara bakacak olursak niyet bir üçleme yapmak.

Stig Asmussen, "Bunu hep bir üçleme olarak görmek istedim. Cal ve ekibi ilk oyunda yaptıklarımızın ötesinde yeni yerlere nasıl götürebiliriz? Survivor'ın geçmesini istediğimiz zaman dilimi, risklerin ne olacağı, oyunun tonunun ne olacağı, Cal'ın neyle karşı karşıya kalacağı ve ekibin buna nasıl dahil olacağı konusunda oldukça iyi bir fikrimiz vardı. Ve bunun ötesinde neler yapabileceğimize dair fikirler de var." dedi.

Üçüncü oyunun gerçekte neye benzediği bir süre daha bilinmeyecek. Jedi Survivor büyük bir zaman sıçraması içeriyor. Bu yüzden, üçüncü oyunun da öyle olması mümkün. Cal Kestis'in hikayesi, Luke Skywalker'ın macerasının başlangıcına yetişmeye başladı. Yani, üçüncü oyunun orijinal Star Wars film üçlemesinde daha önemli bir role sahip olması muhtemel. Star Wars Jedi Survivor sonrası 3. oyun mevzusu bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. Star Wars Jedi Survivor sonrası 3. oyun yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.