Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.03.2023

Birkaç gün önce sizlere bilgisayar korsanlarının onlarca gigabayt STALKER 2 oyun verisini çaldığından bahsetmiştik. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu yeni oyundan bazı devam eden çalışma görüntüleri de bilgisayar korsanları tarafından sızdırıldı. WIP, Work-in-process, yani devam eden çalışma anlamına geliyor. İnternete sızan görüntüler de, STALKER 2 WIP oynanış görüntüleri. Bu haberimizdeki video, oyunun sahip olacağı birçok efekti içeriyor. Söyleyebileceğimiz kadarıyla, STALKER 2 fizik tabanlı senaryo sekanslarına sahip olacak. Oyunda çeşitli hava efektleri de bulunacak. Tabii, bu büyük olasılıkla anomali tuzakları için.

6 dakikadan uzun STALKER 2 WIP oynanış görüntüleri sızdı

Daha önce de belirtildiği gibi, bu çalışma aşamasındaki görüntüler, bu yüzden heyecana gerek yok. Yine de videoyu paylaşmanın bazı STALKER 2 meraklılarının ilgisini çekebileceğini düşündük. Ayrıca, oyun hakkında neyse ki neredeyse hiçbir şey vermiyor gibi duruyor. Ki açıkçası, bu da büyük bir avantaj. STALKER 2'nin anlatısı görkemli ve çizgisel olmayan bir yapıda olacak. Dahası, eylemleriniz hem kısa vadeli yansımaları hem de küresel sonuçları etkileyecek. Oyunun hem yeni hem de tarihi mekanları içeren ortamı Çernobil dışlama bölgesidir.

Oyun Unreal Engine 5 üzerinde çalışacak ve ilk çıkış tarihi 2022 idi. GSC GameWorld'ün Haziran 2022'de yaptığı açıklamaya göre oyun 2023'e ertelendi. Ancak dürüst olmak gerekirse, bu oyunun 2024 yılında piyasaya sürüleceğini düşünüyoruz. STALKER 2 WIP oynanış görüntüleri bir yana, şimdi başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. STALKER 2 WIP oynanış görüntüleri yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.