Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.12.2022

Bu yıl ikonik korku serisi Silent Hill'in hayranları için zaten muazzam oldu ve kısa bir süre önce bilinmeyen bir Silent Hill projesi hakkında ek bilgiler ortaya çıktı. Daha önce sızdırılan Silent Hill The Short Message adlı bir şey, Konami'nin henüz bahsetmediği oyunun bölümlerini bozan bir açıklama ile birlikte bir yaş derecelendirmesi aldı. Tüm bunlar yakın zamanda gerçekleşti. Fakat, yeni söylentiler Konami'nin The Short Message'a ek olarak adı bile geçmeyen daha fazla Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Dusk Golem, daha fazla Silent Hill oyunundan bahsetti

Bu duyurulmamış projelerle ilgili ilk bilgi, Twitter ve ResetEra'da "bir şeyleri açıklamaktan emekli olmuş" ve artık daha çok onlarla dalga geçmekle ilgilenen bir kullanıcı olan Dusk Golem'den geliyor. Dusk Golem, kullanıcıların The Short Message'ın reytingini tartıştığı bir ResetEra gönderisinde Konami'nin "başka bir Silent Hill oyunu" için işe alım yapıyor gibi göründüğünü iddia etti. Bunun halihazırda bildiklerimize ek olarak geliştirilmekte olan başka bir Silent Hill oyunu olduğu anlamına gelip gelmediği sorulduğunda, devam etmekte olan pek çok duyurulmamış proje olduğu yanıtını verdi.

Dusk Golem, "Kısa Mesajı saymazsak, henüz duyurulmamış en az üç Silent Hill projesi var. Evet, gerçekten. Ancak bunlardan biri çok erken geliştirme aşamasında." dedi. Eğer içeriden birinin açıklamaları doğruysa, bu çok fazla Silent Hill demek. Silent Hill 2 Remake, serinin diğer oyunlarından çok farklı görünen Silent Hill F, Silent Hill: Townfall, Annapurna Interactive ve No Code tarafından ele alınıyor, Silent Hill: Ascension ve henüz duyurulmamış The Short Message şu anda geliştirme aşamasında. Üç yeni proje daha eklendiğinde şu anda sekiz oyun (ya da en azından deneyim) geliştirilme aşamasında. Unutmadan, yeni bir Silent Hill filmi olan Return to Silent Hill de geliştirme aşamasında.

Ayrıca, Resident Evil 4 Remake çıkış tarihi, hikayesi ve oynanışı rehber yazımıza da göz gezdirmeyi unutmayın. Bir de, Starfield Game Pass çıkış tarihi ne zaman yazımız sizleri bekliyor. Dahası, Crysis 4 çıkış tarihi, hikayesi, oynanışı ve daha fazlası hakkında da bildiklerimizi paylaştık. Bütün bunlar bir yana, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimimizi yaptık. Tavsiye isterseniz de, En iyi oyunlar 2022 yazımız sizleri bekliyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.