Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 05.02.2023

Endnight Games'in Sons of the Forest oyununun çıkış takvimi değişti. Ancak oyun yine de 23 Şubat'ta satışa çıkacak. Oyun o gün gerçekten piyasaya sürülmeyecek. Daha ziyade o gün erken erişime girecek. Yani, 23 Şubat 2023, Sons of the Forest Erken Erişim çıkış tarihi. Bu karar bu hafta geçti ve geliştirici, oyunu bir kez daha ertelemek zorunda kalmamak ve oyuncuların bekledikleri zamanda ellerine ulaştırmak için yaptıklarını açıkladı.

Sons of the Forest Erken Erişim çıkış tarihi 23 Şubat 2023

Sons of the Forest'ın Steam web sitesinde ve geliştiricinin sosyal medya paylaşımlarında oyunun yeni lansman takvimi hakkında bilgi verildi. Endnight Games'in 2018'de piyasaya sürdüğü sürpriz The Forest'tan sonraki ilk oyunu olan Sons of the Forest hâlâ yapım aşamasında, ancak geliştiriciler 23 Şubat çıkış tarihine sadık kalmak istedi.

Endnight, "'Sons of The Forest'ı geliştirmeye başladığımızdan bu yana uzun bir yolculuk oldu. Şimdiye kadar yaptığımız en büyük ve en karmaşık oyun haline geldi. Hâlâ eklemek istediğimiz çok şey var; eşyalar, yeni mekanikler, oynanış dengesi ve daha fazlası. Tekrar ertelemek istemedik, bunun yerine topluluğu bu projenin devam eden gelişimine dahil etmeye ve 23 Şubat çıkış tarihimizi korumaya, ancak bunun yerine Erken Erişim'de yayınlamaya karar verdik." dedi.

Endnight, devam oyununu "nihai hayatta kalma korku deneyimi" olarak tanıtırken The Forest'ın başarısını yansıtmaya devam etti. Endnight sözlerine, "'The Forest', büyük ölçüde harika topluluk ve oyuncuların bizimle paylaştığı öneriler, geri bildirimler ve hata raporları sayesinde büyük bir başarıya dönüştü. Gerçekten çok heyecanlıyız ve oyuncuların bu yeni yolculuğa bizimle birlikte katılarak bu oyunu en üst düzey hayatta kalma korku simülatörü haline getirmek isteyeceklerini umuyoruz." diye devam etti.

Endnight, geliştirilme süreci boyunca oyunculara oyunla ilgili olarak yalnızca zaman zaman oynanış videoları ve bunun gibi daha az önemli haber makaleleri de dahil olmak üzere güncellemeler sağladı. Oyunun çıkış tarihi başlangıçta 20 Mayıs 2022 olarak belirlendi. Ancak daha sonra Ekim 2022'ye taşındı. Bu son tarihi de kaçırdığı için geçtiğimiz Ağustos ayından 23 Şubat'a ertelendi. Sons of the Forest Erken Erişim çıkış tarihi belli oldu. Fakat şimdi sizlere başka önerilerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca, En iyi çizgi film rehber yazımıza bir bakmanızı tavsiye ederiz. Zira, bu rehber yazımızda, sizler için 20 film seçtik. Her birinden de tek tek bahsettik. Bu sayede, siz de aradığınız çizgi filmi bulacaksınız. Sonra, En iyi bilim kurgu filmleri rehber yazımız var. Bu rehber yazımızda da bol bol tavsiye verdik. Bilim kurgu filmleri, günümüzde kesinlikle çok sevdiğimiz bir tür. Biz de, bilim kurgu önerisi hazırlayalım dedik. Ardından da, En iyi vampir filmleri yazımız mevcut. Bu rehber yazımızda da, sizler için vampir filmleri seçtik. Seçtiğimiz vampir filmlerini önce listeledik, sonra da haklarında bilgi verdik. Umarız ki, her birinin faydası olur. Sons of the Forest Erken Erişim çıkış tarihi yazımız bitmeden önce 3 tavsiyemiz daha var.

Şu anda, hep film yazıları yazmış gibi duruyoruz. Fakat, sitemizde birçok başlıkta yazı mevcut. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.