Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.03.2023

Yamyamlarla ve mutantlarla dolu ıssız bir adada hayatta kalmak için tek şansınız silahlar. Bu oyun, bazıları yapılabilen ve bazılarını yalnızca geniş araziyi keşfederken keşfetmeniz gereken çok çeşitli silahlara sahiptir. Bazıları başınız sıkıştığında işe yararken, diğerleri son derece güçlüdür ve kemiklerinizi kırmak için bekleyen düşmanları yenmenize yardımcı olabilir. Peki, Sons of the Forest en iyi silahlar hangileridir? Bu yazımızda, size bu sorunun yanıtını vereceğiz.

Sons of the Forest en iyi silahlar

Çeşitli yamyam kabilelere ev sahipliği yapan bir cehennem adasının dipsiz derinliklerinde mutant katletme aksiyonuna hazırsanız, Sons of the Forest haritasında hayatta kalmanıza yardımcı olacak tüm silahlara sahibiz. Bu nedenle oynarken stok yaptığınızdan emin olun.

Sons of the Forest en iyi silahlar hangileri?

  1. Shotgun - Av Tüfeği
  2. Pistol - Tabanca
  3. Katana
  4. Firefighter Axe - İtfaiyeci Baltası

 

Sons of the Forest'taki silahlar çeşitli derecelerde kullanışlıdır. Yaratabilecekleriniz, çevrede rastgele bulabilecekleriniz ve yalnızca belirli yerlerde bulunanlar da dahil olmak üzere birçok türde silah mevcuttur. Sonsuza kadar taş oklar ve ev yapımı bir yay ile çevrenizdeki canavarları öldürmeye devam etmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, hayatta kalma korku oyunundaki en iyi silahlar aşağıda listelenmiştir.

Shotgun

Sons of the Forest'taki açık ara en iyi silah olduğu için av tüfeğini bulmaya çalışmak için bir eziyet var. Bununla birlikte, bu kötü çocuğa bir kez sahip olduğunuzda, düşmanlarınız çaresizdir. Pompalı tüfek kullanırken genellikle bir düşmanı tek bir kafadan vuruşla öldürebilirsiniz. Ancak her zaman güvende olmak için onlara bir atış daha yapabilirsiniz. Sadece bu kadar cephane taşıyabilseniz de, dikkatli olmanız çok önemlidir. Çünkü aç yamyamlar size yaklaşırken boş bir av tüfeği isteyeceğiniz son şeydir.

Ateşli silahı bulmadan önce küreği bulmalısınız. Küreği bulmak için ayrıca bir solunum cihazına, bir hava tankına ve bir halat tabancasına ihtiyacınız olacak. Solunum cihazı sahile yakın bir mağarada, halat tabancası kaza alanına yakın bir mağarada ve hava tankları adanın mağaralarına ve sığınaklarına dağılmış durumda. Bunları dağlara yakın bir mağaraya götürün ve ardından mağarada yolunuzu bularak elinde kürek olan ölmüş bir işçiyi bulun. Tüfek, GPS cihazınızda işaretlenmiş konumlardan birinde verilen bir işarettedir ve daha sonra kürekle kazabilirsiniz.

Pistol

Tabanca güçlüdür ve pompalı tüfek kadar etkili olmasa da bulunması oldukça kolaydır. Bu silahla menzilin çok önemli olduğunu unutmayın. Çünkü FPS oyunlarında deneyimli bir oyuncunun normal kabul edebileceğinden biraz daha yakın bir mesafede daha etkili olacaktır. Tabanca adanın kıyısındaki bir sandalda bulunur. Onu nasıl alacağınızı öğrenmek için Sons of the Forest tabanca konumu kılavuzumuza bakın. Bu tüfeğin kullanımı basit olsa da dikkatli kullanın. Çünkü cephane az olduğunda her atış önemlidir.

Katana

Güçlü bir bıçak olan Katana, düşmanlarını yakından keser. Yüksek hızı ve muhtemel hack-and-slash yetenekleri göz önüne alındığında bulunması zor bir eşya olması şaşırtıcı değildir. Başladığınız yerden dağ sırasının karşı tarafındaki bir mağarada bulunur ve erişmek için bakım anahtar kartına ihtiyaç duyar.

Katana oyundaki en güçlü yakın dövüş silahı olmasa da çok yönlülüğü onu kullanışlı kılıyor. En hızlı yakın dövüş silahlarından biri olduğu için, işlerini bitirmek için birkaç vuruş daha gerekse bile düşmanları hızlıca geçebilirsiniz. Bu, onu sıradan düşmanlarla karşılaştığınızda güvenli ve güvenilir bir bahis haline getirir. Ancak daha büyük yamyamlar ve alt etmek için daha fazla güç gerektiren mutantlarla karşılaştığınızda daha güçlü bir şey kullanmak isteyebilirsiniz.

Firefighter Axe

Savurması yavaş olmasına rağmen oyundaki en güçlü yakın dövüş silahıdır. Yukarıdaki talimatları izleyerek bu silahı almak için gerekli olan bir kürek elde etmeniz mümkün. Bu kürek de GPS işaretinin bulunduğu yerde gömülüdür. Bu silah güçlü olsa da, onu kullanırken zaman çok önemlidir. Çünkü sallamak için sarılırken kendinizi açıkta bırakmak istemezsiniz. Sons of the Forest oyun sonu eşyaları için aramaya değer. Çünkü bu küçük adam çok fazla hasar verecektir.

Sons of the Forest en iyi silahlar dışında ne tavsiye edersiniz?

Sons of the Forest en iyi silahlar ile ilgili bilmeniz gerekenlerden bahsettik. Belki, ilerleyen güncellemelerle yeni silahlar da gelir. Ancak, şimdilik tavsiyelerimiz bu kadar. Fakat, o esnada siz başka yazılarımıza da göz gezdirebilirsiniz. Mesela, Sons of the Forest su rehber yazımız var. Bu rehber yazımız içerisinde, su ile ilgili bilmeniz gereken her şeyden bahsettik. Ayrıca, Sons of the Forest Pistol rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, tabanca hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulmanız mümkün. Son olarak da, The Forest hile kodları rehber yazımızı tavsiye edelim. Bu yazımız içerisinde de, serinin bir önceki oyununun hileleri var.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.