Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.03.2023

Garip yaratıklar, vahşi hayvanlar ve yırtıcı yamyamlarla dolu düşmanca bir ortamda hayatta kalmak zor. Ancak doğru ateşli silahla bir şansınız var demektir. Bu nedenle, Sons of the Forest içerisinde tabancanın yerini ve özelliklerini bilmek faydalı olacaktır. Onu bulmak zor değildir. Fakat bu keşif gezisinden canlı dönmek son derece zordur. Şimdi sizlere Sons of the Forest Pistol ya da Türkçe olarak tabanca olarak bildiğimiz silahın konumu ve istatistikleri hakkında bilgi vereceğiz. Dilerseniz, şimdi Sons of the Forest Pistol silahı yani tabanca nerede sorusuna yanıt getirmeye geçelim.

Sons of the Forest Pistol (tabanca) nerede?

Sons of the Forest, önceki oyuna kıyasla ateş gücü için daha fazla imkan veriyor. Tabanca gibi ateşli silahlar, neredeyse her düşmanı yenen güçlü silahlardır. Tabanca "sadece acil durumlarda" kullanacağınız bir silahtır. Çünkü cephaneniz azdır ve her mermi önemlidir.

Sons of the Forest Pistol (tabanca) konumu

Sons of the Forest tabancayı adanın kuzeybatı tarafındaki sahile yakın küçük bir tekneye yerleştirir. Oyunun başlangıcındaki konumu kolayca belli oluyor. Çünkü suda bir GPS yer belirleyicisinin bulunabileceği noktayı gösteren uzak mor simgelerden biridir. Bu silahın bulunduğu yere erişim herhangi bir sınırlamaya veya gereksinime tabi değildir. Kıyıya ulaşmak için tek yapmanız gereken kuzeybatı tarafına tırmanmaktır. Silahla birlikte bir GPS konum belirleyici, bir kitap, bir yiyecek ve bir işaret fişeği de bulacaksınız.

Kıpkırmızı sandal zaten kıyıdan görülebiliyor. Kıyıdan oldukça uzakta olsa bile, oyunda hiç araba olmadığı için oraya ulaşmanın kolay bir yöntemi yoktur. Oraya sadece tüm mesafeyi yüzerek gidebilirsiniz. Dayanıklılık sadece koşarken veya daha hızlı yüzerken harcandığından, boğulmadan önce oraya varmak için yeterli olup olmadığınız konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ancak, sandala doğru yürürken kaçınmanız gereken bir köpekbalığı var. Suyun ortasında olduğunuz için ona saldıramazsınız, bu yüzden tek seçeneğiniz daha hızlı yüzmek ve sandala canlı ulaşmaktır. Girdikten sonra bile köpekbalığı etrafınızda dönmeye devam edecektir. Kaçmak zordur çünkü köpekbalığından güvenli bir mesafeye ulaşmadan önce enerjinizi tüketebilirsiniz. Bu nedenle, ondan kaçamazsanız, diğer seçeneğiniz yeni keşfettiğiniz tabanca ile onu vurmaktır.

Sons of the Forest Pistol (tabanca) istatistikleri

Sons of the Forest'ta düşmanları öldürmek ve hayvanları avlamak için genellikle sopa mızraklar kullanıyoruz. Bu yüzden, tabanca emrinizde olan oldukça güçlü bir silahtır. Orta ve yakın mesafelerde takdire şayan bir performans sergileyen ve yeniden doldurmaya ihtiyaç duymadan önce 12 mermi tutabilen otomatik bir tabancadır. Tek veya çift elle tutabilirsiniz ve her iki şekilde de nişan alabilirsiniz.

Envanterinizde tabanca seçtiğinizde, mızrak veya taktiksel balta gibi diğer ögelerin aksine hiçbir istatistik çıkmaz. Yine de, bir düşmanı öldürmek için kaç mermiye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, savaştaki güçlerini ölçebilirsiniz.

Orta büyüklükteki yaratıklar ve tipik yamyamlar, tıpkı köpekbalığında olduğu gibi, tabancayla iki el ateş edilmesini gerektiriyor. Öte yandan, daha az tehlikeli düşmanlar sadece bir atışla yenilebilirken, altın maskeli yamyam gibi diğerleri beşten fazla atış gerektiriyor. Kafadan vurmanın sanıldığı kadar kolay olmadığını, ancak daha etkili olduğunu unutmamak çok önemlidir. Sons of the Forest Pistol yani tabanca nerede sorusuna konumu ve istatistikleri ile yanıt getirdik. Şimdi, sırada başka önerilerimiz var.

Başka ne önerirsiniz?

Şimdilik, Sons of the Forest ile ilgili pek bir rehber yazımız yok. Bu sebeple, sizlere başka yazılarımızı önerelim. Önce, The Forest hile kodları yazımız var. Bu sayede, serinin bir önceki oyunu için hilelere bakmanız mümkün. Sonra, The Forest Craft Rehberi yazımız mevcut. Bu sayede, craft konusunda da sorun yaşamadan oyunu tecrübe edebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.