Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 22.03.2023

Gittikleri her yerde garip yaratıklar ve yamyamlarla mücadele etmek zorunda kalmanın yanı sıra, oyuncular hayatta kalmak için sürekli olarak Sons of the Forest suyunu aramak zorundadır. Karakteriniz bir süre keşif yaptıktan sonra bitkin, aç ve susuz kalacaktır. Sons of the Forest su nerede ve nasıl içilir bilmenin yanı sıra şişe nasıl yapılır anlamak da çok önemlidir.

Hayatta kalma oyunlarında oyuncuların kendilerini canavarlara veya vahşi yaratıklara karşı savunmaları gerekebilirken, hayatınız için soğuk ve kıtlık gibi daha temel olan başka tehlikeler de vardır. Sons of the Forest gibi oyunların temel bileşenlerinden biri, yeni bir yeri keşfederken yeterli yiyeceğe sahip olmanız için yiyecek ve suyunuzu yönetmektir.

Sons of the Forest su nedir?

Oyun içerisinde su, dehidrasyonu tedavi etmek için kullanılan çok önemli bir kaynaktır. İçinde bulunduğunuz helikopterin düştüğü gizemli bir ormanda uyandıktan sonraki ana hedefiniz hayatta kalmaktır. Bölgede dolaşırken vücudunuzun temel ihtiyaçlarını karşılamanız gerekli. Ayrıca, Kevin ile nasıl etkileşim kuracağınızı öğrenmek de şart. Tabii, küçük bir kulübe için yeterli oduna sahip olmak için ağaçları da kesmelisiniz. Bunlardan biri, mini haritada bir damla su ile sembolize edilen Hidrasyondur.

Yürüme, avlanma veya inşaat gibi herhangi bir faaliyet için enerji harcadıkça hidrasyon seviyeniz gün içinde azalacaktır. Belirli bir noktaya ulaştığında, su sembolü yanıp sönmeye başlayacak ve "Susadınız" ifadesi görüntülenecektir. Alarm ortaya çıkar çıkmaz su içmemek bir sorun teşkil etmez. Ancak susuz kalmaya devam etmek dayanıklılığınızı zayıflatır. Ayrıca, birkaç gün sonra ölme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Belirli gıdaları tüketerek veya su içerek vücudunuzun doğal hidrasyon seviyesini geri kazanabilirsiniz.

Sons of the Forest şişe nasıl yapılır?

Sons of the Forest'ta, bir su şişesi oluşturmak için batıdaki yeşil sinyalde bulabileceğiniz gizli laboratuvardaki 3D yazıcıyı kullanmalısınız. Bir şişeye sahip olduğunuzda herhangi bir temiz su akışı ile doldurulabilmesi için bir şişe donatmalısınız. Ve ne kadar su içerdiğini öğrenmek için tek yapmanız gereken envanterinizden onu seçmektir.

Laboratuvarın yeri haritanızda olsa bile giriş hemen belli olmaz. Sinyalin olduğu yere ulaştığınızda, zeminde bir açıklığa açılan küçük bir delik için etrafı kontrol edin. Oyundaki bir mağaraya girmek için bunu kullanın. İlerlerseniz, kendinizi bir bilgisayar ve 3D yazıcı bulunan bir odada bulacaksınız. İlk olarak, koridor karanlıktır. Bilgisayarda şişe seçeneğini seçmelisiniz, burada ayrıca oklar, teknoloji ağı, maskeler, yakalama kancaları ve kızaklar da yazdırabilirsiniz.

Mağaraları keşfetmek ve ormanın ortasındaki terk kampları aramak için ne kadar çok zaman harcadığınız göz önüne alındığında, bir matara yapmak gerçekten yararlıdır. Haritanın neresinde olduğunuza bağlı olarak herhangi bir temiz su kaynağı yoktur. Keşfi durdurmak zorunda kalmamak için mümkün olan en kısa sürede bir matara su yapmaya çalışın.

Sons of the Forest su nasıl içilir?

Sons of the Forest içerisinde göllerden veya akarsulardan su içebilirsiniz. Sığ noktalarda durursanız, komut simgesi çıkınca içebilirsiniz. Su mataranızı doldurmak istiyorsanız bu konumlara dikkat etmelisiniz. İçecek bir yer bulmakta sorun yaşıyorsanız, kıyıdan uzun bir yol kat etmeye çalışın. Her halükarda, göller ve akarsular GPS'te çok belirgindir ve bulunduğunuz yere en yakın olanı bulmanızı kolaylaştırır. Sons of the Forest su rehberimiz bu kadardı. Sons of the Forest içerisinde şişe nasıl yapılır, su nasıl içilir öğrenmiş oldunuz. Şimdi, sırada başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sons of the Forest ile ilgili sitemizde bir adet rehber daha var. Şimdi, Sons of the Forest Pistol rehber yazımıza bakabilirsiniz. Bu rehber yazımızda, oyundaki en önemli ve güçlü silahlardan biri ile ilgili bilgi verdik. Bu sayede, tabanca nerede, gücü ne gibi sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Fakat, ne yazık ki bunun dışında başka Sons of the Forest ile ilgili bir rehber yazımız yok. Bu sebeple, Sons of the Forest su rehber yazımız dışında, önceki oyunla ilgili bilgi vereceğiz.

Sonra, The Forest hile kodları rehber yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz. Bu rehber yazımızda da, önceki oyunun hilelerini paylaştık. Ardından, The Forest Craft Rehberi yazımız da mevcut. Oyunda craft ile ilgili her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz. Son olarak da, The Forest sistem gereksinimleri yazımızı paylaşalım. Böylece de, yazımızı sonlandıralım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.