Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 16.01.2023

Skyrim için The Elder Scrolls IV Oblivion Remake modunun geliştirme ekibi, Skyblivion bu modu 2025 yılında çıkarak. Yani, en azından niyetleri bu şekilde. Ayrıca, grup aşağıda görüntüleyebileceğiniz yepyeni bir fragman yayınladı. Sizleri, şimdi bu video ile baş başa bırakalım. Sonra da, açıklamalarından bahsedeceğiz.

Skyrim modu Skyblivion 2025 yılında çıkacak

Skyblivion, The Elder Scrolls IV: Oblivion'u serinin sadık hayranlarına yeniden tanıtacak. Tabii, bunun yanı sıra yeni nesil oyunculara da tanıtmayı da amaçlıyor. Hem Skyrim Legacy Edition hem de Skyrim Special Edition bu moda uygun olacaktır. Mod kullanıma sunulduğunda tamamen modüler olacak. Böylece oyuncular istedikleri bileşenleri yükleme seçeneğine sahip olacaklar. Bu, şehrin elden geçirilmesi, iç mekan, silahlar ve zırhlar ve çevre düzenlemesi gibi ekip tarafından yapılan tüm iyileştirmeleri içeriyor.

Ekip, "Skyblivion projesine başladığımızda yapmak istediğimiz şey Oblivion'u Skyrim motorunda yeniden yapmaktı. Oyun yapmak zaman alır, bu tam zamanlı geliştiricilerden oluşan bir ekibin yıllarını alan AAA bir oyun boyutunda gönüllü bir proje için iki katına çıkar. Her şeye rağmen bugün Skyblivion'un en geç 2025'te piyasaya sürüleceğine dair söz verebileceğimiz bir durumda olduğunu paylaşmak istiyoruz." dedi.

Açıkçası, zaten halihazırda yıllardır beklediğimiz bir mod söz konusu. Skyblivion modunu Skyrim için yıllardır bekleyenler için 2025 gibi bir tarihten bahsetmeleri üzücü. En azından ufak tefek de olsa, bir parçası da olsa oynayabileceğimiz demosu gelse efsane olurdu. Evet, Oblivion gerçekten çok büyük bir oyun. Fakat, en azından minik bir demo da mı olmaz? Gerçekten artık sabır kalmadı. Oblivion'u bir de Skyrim'de yaşamak efsane olurdu. Neyse, bekleyeceğiz artık.

Ayrıca, The Elder Scrolls V Skyrim için yeni bir DLC yolda olabilir haberimiz var. Dahası, Starfield Game Pass çıkış tarihi rehber yazımız da dikkatinizi çekecektir. Sonra, Dead Space Remake sistem gereksinimleri yazımız var. Çok yakında bizlerle olacak bir oyuna hazır olmakta fayda olacaktır. Bir de, yeni Hogwarts Legacy sistem gereksinimleri belli oldu, haberiniz olsun. Bütün bunlar ve çok daha fazlasını sitemiz üzerinde bulmanız kesinlikle mümkün. Zira, her gün bir sürü içerik paylaşıyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.