Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 10.03.2023

Robocop Rogue City için yepyeni bir oynanış fragmanı çıktı. Dahası, oyunun ne kadar vahşi olacağını gösteriyor. Başlangıcından bu yana hakkını çok da almamış olmasına rağmen RoboCop en çok sevilen fikri mülklerden biri. 2010'lardaki yeniden canlandırma, pek de eleştirmenlerin gözdesi olmadı. Devam filmleri çığırından çıktı, ancak hatırı sayılır miktarda para kazandı. Özellikle de bu heyecan verici yeniden çevrim serileri çağında, MGM ve Amazon RoboCop serisinin devam ettiğini görmek istiyor. Oyun, MGM tarafından RoboCop IP'sinin itibarını iyileştirmek için kullanılan bir strateji gibi görünüyor. Bir Robocop oyunu kağıt üzerinde kulağa harika geliyor, ancak önemli olan bunun ne kadar iyi hayata geçirildiği.

RoboCop Rogue City oynanış videosu, oyundaki vahşeti gösteriyor

Büyük bir AAA oyunu değil. Fakat, şu ana kadar önemli bir potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. RoboCop Rogue City için kısa süre önce internette yayınlanan yeni bir oynanış fragmanında kolluk görevlisi Old Detroit'in çürümüş bölgelerinde devriye gezerken görülüyor. Bir binaya girip bir kapıyı çaldığında, bir arama emri gerektiği kendisine bildiriliyor. Geri dönüp kapıyı kırmadan önce, etrafta bazı kanıtlar aramaya başlar. Buradan sonra RoboCop, uzuvların patlaması ve tonlarca kan kaybıyla sonuçlanan oldukça kanlı bir çatışmaya girer. RoboCop ilk çıktığında, film çok fazla şiddet içermesiyle biliniyordu ve görünüşe göre oyun bu ünü korumak için çok şey yapacak. Yukarıda RoboCop Rogue City için vahşet dolu bir oynanış videosu var.

RoboCop Rogue City bir nişancı oyunundan daha fazlası olmaya çalışıyor gibi duruyor. Dikkate alınması gereken bir şiddet gücü olmasının yanı sıra, RoboCop'un insanlarla etkileşime girmesini, kanıt toplamasını ve diğer şeyleri yaparak gerçek polis işi yeteneklerini gösteriyor. Oyunun ne kadarının gerçekten araştırma yapmayı ve ateş etmeyi teşvik edeceği belli değil. Ancak iyi bir denge varsa, bu gerçekten ilginç ve eğlenceli bir oyun olacaktır. RoboCop Rogue City Eylül ayında PS5, Xbox Series X|S ve PC için satışa çıkacak. RoboCop Rogue City oynanış videosu bir yana, şimdi size başka tavsiyelerimiz var.

Başka ne tavsiye edersiniz?

Sitemizde, gerçekten sizlere faydalı olacağını düşündüğümüz çok fazla yazı var. Bunlardan biri, En iyi kedi oyunları yazımız. Bu yazımızda, sizin için 10 oyun seçtik ve bunları açıkladık. Kedi konulu Stray dışında oyun arıyorsanız, işte size fırsat. Sonra, En iyi dövüş oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, 25 adet dövüş oyunu seçtik ve bunları detaylıca anlattık. Siz de, zevkinize göre bir dövüş oyunu seçip başlayabilirsiniz. Ardından, En iyi platform oyunları yazımız var. Bu yazımızda da, sizin için platformer türü oyunlar seçtik ve listeledik. Tabii, her zamanki gibi bir de bu oyunları detaylandırdık. RoboCop Rogue City oynanış videosu yazımız bitmeden, 3 tavsiyemiz daha var.

Şimdiye kadar sizlere hep direkt olarak kategori kategori oyun tavsiyeleri paylaştık. Fakat, bunlar dışında da çok fazla yazımız var. Mesela, En iyi hile uygulaması rehber yazımız da var. Bu yazımızda da, hile yapmak isteyen oyuncular için birçok hile yazılımı mevcut. Sonra, 2022 yılının en iyi 20 oyunu seçimi yaptık. Bu seçimlerimizi de sizlerle paylaştık. Dahası, birçok başlıkta oyun önerdiğimiz yazımız da var. Şimdi, En iyi oyunlar rehber yazımızda, birçok başlıkta oyun önerisi var. Dilediğiniz türde oyun yazısını bulmanız mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.